Skip to main content

75 öğrenciye malzeme desteği verildi

Muş Haber Fotoğrafı

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) kursuna katılan 75 öğrenciye malzeme desteği verildi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan ücretsiz BESYO kursuna 75 öğrenci katıldı. Şehir stadyumunda antrenman yapan öğrencileri ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman beraberlerinde getirdikleri formaları dağıttılar. Öğrencilere tavsiyelerde bulunarak başarılı olmaları için gereken her türlü desteğin sağlandığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, geçen yılda aynı kursu açtıklarını ve kurslara katılan 80 öğrenciden 21nin çeşitli üniversitelere yerleştiğini söyledi. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kursun tamamen ücretsiz olduğunu ve 4 beden eğitimi öğretmenin de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirildiğini ifade eden Arslan, Biz Muş Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sosyal, kültürel alanda da gelişmelerini her türlü alanda desteği vermekteyiz. Özellikle liseyi bitiren öğrencilerimizin özel yetenek sınavları ile alınan üniversiteler için yetiştirmek için kurslar açmaktayız. Halk Eğitim Merkezi destekli açtığımız bu kurslarımızla beden eğitimi öğretmenliği, resim öğretmenliği ve müzik öğretmenliği gibi bölümlere özel yetenek sınavları ile alındıkları için biz bu alanda çocuklarımızın akranlarından geri kalmaması özel kurslar açmaktayız. İşte şuanda burada da beden eğitimine hazırlanan öğrencilerimize BESYO kursları açtık. Geçen yılda açmıştık 80 öğrencimiz katılmıştı ve 21 öğrencimiz bu üniversite sınavlarını kazandı. Bu sene de 75 öğrenciyle başladık. İnşallah bu çocuklarımız akranlarından geri kalmadan en iyi şekilde bir üst öğrenime hazırlanmaktadırlar. Burada emeği geçen tüm Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze ve beden eğitimi öğretmenlerimize teşekkür ediyorum dedi.

Açılan BESYO kursunu daha önce ziyaret edip öğrencilerin forma talebi olduğunu ve bu talebi yerine getirerek onların daha da motive olmasını sağlamaya çalıştıklarını kaydeden Arslan, Tabi burada geçen hafta bu çocuklarımızı ziyaret ettik. Formalarının olmadığını söylediler ve bizden forma istediler. Bizde kendilerine bir forma hazırladık kendilerinin moral ve motivasyonlarının iyi olması için kendilerini güvende his etmeleri için bu formalarını hediye ettik. Her türlü desteği vermekteyiz çocuklarımıza. Bu bizim desteklerimize gayretlerimize, çalışmalarımıza çalışarak destek vermeleri kendilerine, ailelerine, devletine, milletine, bayrağına faydalı birer bireyler olması için çaba gösteriyorlar. Bizi sloganımız budur kim ne yaparsa kendine yapar çocuklarımıza hep bunu söylüyoruz. Kim ne yaparsa kendine yapar iyi de kötüde kendilerine yaparlar. Bizim bu imkanları devletimizin bu imkanlarını iyi değerlendirirlerse kendileri de iyi bir meslek sahibi ve iyi bir hayat sürerler. Yok değerlendiremezlerse kendilerine söylüyoruz ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman daha sonra antrenman yapan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek stadyumdan ayrıldı.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri