Yoğun bakım ihtiyacı olan bebekler için kurulan Yeni Doğan Bebek Ünitesi’nin Bingöl ve Bitlis gibi illere de hizmet vereceği bildirildi.

Açılışta konuşan Muş Milletvekili Medeni Yılmaz, ünitenin açılması ile önemli bir ihtiyacın giderildiğini söyledi. Yılmaz, “Bu ünitemizin bulunmadığı dönemde yeni doğan çocuklar il dışına sevk edilmek zorunda kalıyordu. Oralarda da sıra bulma sıkıntısı yaşanıyordu. Artık bu sıkıntıların büyük bir kısmı ortadan kalktı. Şimdi çevre illerin hastalarını almaya başlayacağız.” dedi.

Vali Erdoğan Bektaş ise Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin pırıl, pırıl Yeni Doğan Ünitesi’ne kavuşmuş olduğunu belirterek, “Katkısı olanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Artık bebeklerimiz daha güvenli doğacaklar. Annelerimiz daha güvenlik doğum yapacaklar.” diye konuştu.

Muş İl Sağlık Müdürü Dr. Kenan Akpolat da 7,5 aylık ve 7 aylık doğan çocukların, yeni açılan ünitede tedavilerinin yapılacağını belirterek, 10 kişi kapasiteli ünitenin sürekli olarak hizmet vereceğini ve bundan böyle yeni doğan çocukların diğer illere sevk edilmeyeceğini vurguladı.