Hastane bahçesindeki açılış töreninde konuşan Vali Aziz Yıldırım, İl Sağlık Müdürlüğünün ekibi, mekan ve araç, gereciyle vatandaşlara devletin sağladığı imkanlarla hizmet etmek için gece gündüz çalıştığını söyledi.

Bu ünitenin açılmasıyla yaklaşık 150 hastanın burada kemoterapi hizmetinden faydalanabileceğini bildiren Yıldırım, şunları kaydetti:

“Böylece Elazığ, Erzurum, Malatya gibi diğer illere gitmekten kurtulacaklar ve burada gördüğünüz gibi nezih bir ortamda bu tedavi imkanlarını kullanacaklar, Bu tedavi hizmetinden faydalanacaklardır. Bizler bu hizmetlerden en iyi şekilde, en ekonomik şekilde vatandaşlarımızın faydalanması için çalışıyoruz ve bundan sonra da aynı düşünceyle vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya ve çalışmaya devam edeceğiz. Bu imkanların oluşabilmesi için devletimizin imkanlarını bizlere güvenerek ilimize gönderen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımız, Sağlık Bakanımız ve devletimizin tüm büyüklerine teşekkürlerimi arz ediyorum. Ayrıca bu hizmetlerin açılışına vesile olan milletvekilimiz, sağlık müdürümüz ve personellerine de teşekkür ediyorum.”

Yeteri kadar ekibin bulunduğunu dile getiren Vali Yıldırım, önemli olanın maliyetin değil, hizmetin sunulması olduğunun altını çizdi.

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek de sağlığın önemini belirterek, “Bugün Devlet Hastanemizin yeni bir ünitesini daha açtık. Bu bizi sevindirdi. Çünkü bu konuda hastalarımız bayağı bir sıkıntı çekiyordu. Kemoterapi seansı yapmak için çevre illere gitmek zorunda kalıyorlardı. İnşallah çok yakın bin tarihte hastanemizde Yüksek İhtisas Hastanesi ile müştereken açık kalp ameliyatı yapılacak. Bu bizim için çok önemli. Her etapta yeni bir ünitenin açılışını gerçekleştireceğiz.” dedi.

Açılışa, İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu, Devlet Hastanesi Müdürü Oktay Turan, Uzm.Dr. Gürkan Danışan, hastane personeli ve vatandaşlar da katıldı.

FıratDemir