Muş Devlet Hastanesi Acil servisi önüne atılan tıbbi atıklar tehlike saçıyor. Muş Devlet Hastanesi Acil servisi önüne atılan çöpler çevredeki vatandaşların tepkisine neden olurken, hastalıklara da davetiye çıkarıyor. Tıbbi atık deposu dururken çöplerin uluorta bırakılması halkın sağlığını tehdit ederek, etrafa pis kokular saçıyor. Uluorta bırakılan çöpler, hem çevre halkını hem de hastaneye gelen vatandaşları oldukça rahatsız ediyor.


Tıbbi atık deposunun bulunmasına rağmen, depo dışına atılan çöpler bir sağlık kuruluşunun ne kadar sağlıklı çalıştığı gerçeğini de gözler önüne serdi. Tıbbi atık deposunun bulunmasına rağmen, depoya değil de deponun hemen önüne atılan çöpler, hastalıklara adeta davetiye çıkarıyor.


Muş Devlet Hastanesi Acil Servisi önüne bırakılan çöplerin uluorta atılması tepkilere neden oldu. Hastane önünde Tıbbi Atık deposu dururken sağa sola bırakılan atık poşetleri nedeniyle yetkilileri duyarsızlıkla suçlayan vatandaşlar, “Sağlığımızla oynanmasına seyirci kalamayız. Aracımızı park edip hastamızı götürdüğümüz yol kenarı atık poşetleriyle dolu. İçlerinde de bin bir türlü pislik var. Bir an önce önlem alınmasını istiyoruz. ” diye konuştu. Emrullah Özbey

NULL