Muş Aile Sosyal Hizmetler (ASH) İl Müdürlüğü bünyesindeki personeller, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü dolayısıyla kentteki otizmli bireyleri ziyaret ederek talep ve önerilerine kulak verdiler.
Muş Aile Sosyal Hizmetler (ASH) İl Müdürlüğü personelleri kente genelinde hane ziyaretlerine devam ediyor. Vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen personeller, devlet ile halk arasında köprü görevi görüyor. Bu kapsam da özel gün ve haftalarda ziyaretler gerçekleştiren personeller, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü dolayısıyla özel bireyleri ziyaret etti.
Hanelerinde otizmli bireylerle buluşan personeller bir süre sohbet ettikten sonra ebeveynlerinden durumları hakkında bilgiler aldılar. Otizmli bireylerin yaşamlarının en iyi şekilde olmasının önemine dikkat çektiler. Ekipler halinde kent genelindeki otizmli bireylerin hanelerine giden personeller, devletin şefkat elini uzattı.
Muş aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, otizmin bir eksilik olmadığını farklılık olduğunu belirterek; “Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü olarak deklare edilmiştir. Bizlerde Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak 2 Nisan tarihinde otizmli bireylerimizi yalnız bırakmadık. ASDEP personellerimiz evlerine kadar giderek hem günlerini kutladılar hem de taleplerini dinlediler. Otizm eksiklik değil farklılık olduğunu tüm dünyaya duyurmamız gerekir. Uzman personellerimiz tarafından hanelerinde ziyaret edilen otizmli bireylerimizin aileleriyle de görüşülerek ihtiyaçları belirlendi. Amacımız, evleri tek tek gezerek vatandaşların devletten beklentilerini almak, var olan talepleri diğer kurumlar ile istişare edip, kurumlar arasında rehberlik görevini yerine getirmektir” dedi.