Muş Devlet Hastanesi (MDH) Sağlık Bakanlığının önerisi ile mesai saatlerinde acil servisinde yaşanan yoğunluğun azaltılması için Akşam Poliklinikleri uygulaması başlatarak, 17.00 ile 19.00 saatleri arasında da hizmet verecek
Muş Devlet Hastanesi (MDH) bünyesindeki bazı poliklinikler, başlayan akşam polikliniği hizmetiyle, vatandaşlara sağlık konusunda hizmet vermeye başladı. Gün içerisinde hastaneye gelemeyen vatandaşlar için bir kolaylık sağlayan Muş Devlet Hastanesi hafta içi 17.00 ile 19.00 saatleri arasında poliklinik hizmeti veriyor. Büyük kolaylığın sağlandığı hizmet, vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. Uygulamaya konulan hizmetle hem gün içerisindeki yoğunluk gideriliyor hem de vatandaşa alternatif hizmet sunuluyor.
Uygulama hakkında açıklamalarda bulunan Muş Devlet Hastanesi Pediatri Uzmanı Furkan Koçaslan, akşam tedavilerinin de uzman doktorlar tarafından yapıldığını belirterek; “Muş Devlet Hastanesinde son zamanlarda yeni bir uygulama başlattık. Akşam Poliklinikleri açıldı. Akşam 17.00 ila 19.00 saatleri arasında MHRS sisteminden randevu alan hastalarımızın tedavisini yapıyoruz. Başlatılan bu akşam poliknikleri uygulamalı ile vatandaşlarımız rahatlıkla hastalarını getirip tedavi ettirebilirler. Akşam mesaisi 2 saat sürüyor. Uzman doktorlar kendileri bizzat ilgileniyorlar. Gün içerisinde yapılan tedavilerde randevu alamayan birçok hastamız oluyordu. Sağlık Bakanlığının önerisi ile bizde bunu kabul ettik. Dolayısıyla başlatılan akşam poliklinikleri uygulaması ile gün içerisinde yaşanan yoğunluğun önlenmesi amaçlanıyor. Bu uygulama ile daha çok hastaya hizmet vermeyi hedefliyoruz” dedi.
VARAN: “GÜNDÜZ SIRA VEYA RANDEVU ALAMAYAN HASTALARIMIZA BAKMAKTAYIZ”
Gün içerisinde sıra veya randevu alamayan hastalara akşam mesaisinde hizmet verdiklerini dile getiren Kulak Burun Boğaz Uzmanı Emrah Varan; “Gün içerisinde yaşanan yoğunluklardan dolayı akşam poliklinikleri hizmeti başladı. Akşam 17.00 ile 19.00 saatleri arasında gündüz sıra veya randevu alamayan hastalarımıza bakmaktayız. Vatandaşlarımız MHRS sistemi üzerinde istedikleri zaman randevularını alarak akşam polikliniklerden faydalanabilirler. Gün içerisinde yapılan tedavilerde hiçbir farkı yoktur. Aynısı akşam mesaisinde de uygulanıyor. Gün içerisinde tedavi olamayan hastalarımızı akşam saatlerinde tedavi etmek için hazır bir şekilde bekleriz.”
KARADAĞ: “17.00-19.00 SAATLERİ ARASI MEMUR KESİMİNİN DE HASTANEYE GİRİŞLERİ OLDU”
Dâhiyle Uzman Serdar Altındağ, başlatılan uygulamanın memur vatandaşlar için faydalı olduğunu belirterek; “Hastanemizde akşam polikliniği ile ilgili Başhekim tarafından bize bir öneride bulundu. Tabi bizde buna riayet ettik. Özellikle Muş Devlet Hastanesinde hasta yoğunluğu çok fazla olmasından dolayı 17.00 ile 19.00 saatleri arası dâhiyle polikliniği açtık. Genel itibariyle diğer bölümler tarafından da muayenelere başlandı. Özellikle gündüz yoğunluğunu azaltmak ve memur kesiminin randevu alamadıklarından dolayı 17.00-19.00 saatleri arası memur kesiminin de hastaneye girişleri oldu. Acile gelen hastalar da bakıyoruz. Bu açıdan uygulamanın devam etmesi hastalarımız içen çok iyi olacaktır” diye konuştu.
KARUL: “MUŞ HALKININ SAĞLIK ALANINDA BÜYÜK BİR İHTİYACINI GİDERDİK”
Başhekim Yardımcısı Mehmet Emin Karul ise başlatılan uygulama ile vatandaşların sağlık alanında büyük bir ihtiyacını giderdiklerini kaydederek; “Hastanemizde son dönemlerde yaşanan yoğunluktan kaynaklı akşam 17.00 ila 19.00 saatleri arasında Kadın Doğum, Dahiliye, Göz, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji ve Pediatri doktorlarımız vermektedir. Vatandaşlarımız MHRS sistemi üzerinden randevu alıp gelebilir. Vatandaşlarımız hizmet alma noktasında mağdur olmamaları için başlatılan akşam poliklinikleri uygulaması talepler oldukça devam etmektedir. Bu uygulama sayesinde acil servislerde yaşanan yoğunlukları da azaltmaya çalışıyoruz. Kadın Doğum, Dahiliye, Göz, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji ve Pediatri alanlarında hem gündüz hem de gece poliklinik hizmeti vererek, Muş halkının sağlık alanında büyük bir ihtiyacını giderdik. Güvenilir ve kaliteli sağlık hizmeti Muş halkı hak ediyor ve buna Muş Devlet Hastanesi sayesinde kavuşacaklar. Hastalarımız ve halkımız Muş Devlet Hastanesi´nin gece polikliniği hizmetinden son derece memnun kalacaklar. Günlük yaklaşık 6 bin hastaya hizmet veren Muş Devlet Hastanesi 180 hekim arkadaşımız bin 500 personelimiz bulunmaktadır. Son dönemlerde yeni doktor arkadaşlarımızın da göreve başlaması ile il dışı sevklerimizi minimum seviyeye indirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.