Hipertansiyon, Göğüs hastalıkları, çarpıntı, nefes darlığı, kalp yetmezliği, kalp damar hastalıkları, kalp kapak hastalıkları tanısında ve tedavi yönlendirilmesinde çevre illere sevk edilen hastalar için Dr. Zübeyir Acar yeni açtığı kalp merkezi niteliğinde bir muayenehane ile Muş halkını rahata kavuşturdu.

Çevre illere sevk edilen birçok kalp hasta zaman ve ekonomik açıdan büyük sorunlar yaşıyordu. Kısa bir süre önce Muş devlet Hastanesine hizmet yükümlüsü olarak atanan Dr. Zübeyir Acar kalp merkezi niteliğinde bir muayenehane açarak, kalp hastası ve tedavisinde önemli tanı etkinlikleri olan Efor Testi, EKO, Ritim ve tansiyon holdesi cihazlarıyla Muş halkına hizmet vermeye çalışacak.
Dünyada ve ülkemizde ölümlerin en sık sebeplerinden olan Kalp ve Damar hastalıkları erken teşhis ve uygun tedavi önüne geçilebilir ve kaliteli bir hayat sürdürülebilir diyen Kardiyolog Doktor Zübeyir Acar, “Devlet hizmet yükümlüsü olarak iki ay önce Muş’a atandım. Muş devlet hastanesinde göreve başlarken bunun yanında birde küçük bir kalp merkezi niteliğinde muayenehane kurdum. Kalp hastası ve tedavisinde önemli tanı etkinlikleri olan Efor Testi, EKO, Ritim ve tansiyon holdesi cihazları getirdim. Hipertansiyon, Göğüs hastalıkları, çarpıntı, nefes darlığı, kalp yetmezliği, kalp damar hastalıkları, kalp kapak hastalıkları tanısında ve tedavi yönlendirilmesinde çevre illere sevk edilen hastalar zaman ve ekonomik açıdan büyük sorunlar yaşıyordu. Bende, bu sorunları bir nebzede olsa çözmeye çalışıp görevimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum” dedi.

Kardiyoloji uzmanı Dr. Zübeyir Acar, Diyarbakır doğumlu olup, İlk, orta ve lise öğrenimini Diyarbakır’da tamamladıktan sonra Çapa Tıp fakültesinde Tıp Eğitimine başladı. Çapa tıp eğitimini tamamlayan Dr. Zübeyir Acar, 2001 yılında Ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük kalp ve damar Hastalıkları merkezi olan Prof. Dr. Siyami Ersek araştırma hastanesinde kardiyoloji alanında İhtisasını tamamladı. İki ay önce Devlet hizmet yükümlüsü olarak ilimize atanana Dr. Acar, halen Muş Devlet Hastanesi Ka Hipertansiyon, Göğüs hastalıkları, çarpıntı, nefes darlığı, kalp yetmezliği, kalp damar hastalıkları, kalp kapak hastalıkları tanısında ve tedavi yönlendirilmesinde çevre illere sevk edilen hastalar kardiyoloji servisinde görev yapıyor. Haber: Emrullah Özbey NULL