Devlet Hastanesinde, Bayramın birinci günü yeni ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinin açılışları yapıldı. Açılan yeni ünitelerle, Devlet Hastanesi vatandaşa daha iyi hizmet verebilecek.

Devlet Hastanesinde yaklaşık 4 aydan beri süren yenileme çalışmalarının bitmesi ile Kurban Bayramının ilk gününde ameliyathaneler, yoğun bakımlar ve diyaliz tüp geçidi hizmeti için açılışı yapıldı. Ameliyathanelerin, yoğun bakımların ve diyaliz tüp geçidinin yapılan yenileme ve kapasite genişletme çalışmalarının son bulması ile açılarak vatandaşın hizmetine sunuldu. Öğretmenevinde yapılan halkla bayramlaşma ziyaretinden sonra, Muş Devlet Hastanesinde yapılan yenileme açılışına; AKP Muş Milletvekili Dr. Medeni Yılmaz, AKP Milletvekili Seracettin Karayağız, Vali İbrahim Özçimen, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Eyüp Bölük, Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, Daire Amirleri ve Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri katıldı. Muş Devlet Hastanesinde yapılan çalışmaları inceleyen protokol, yapılan çalışmaların Muş iline yakıştığını kaydettiler.

Yaklaşık 4 aydan bu yana yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Muş Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Altaş “Devlet Hastanesinde yapılan çalışmalar hiçbir şekilde hizmet akışını aksatmaya yol açmamıştır. Hastanemizde yapılan yenileme çalışmaları ile modern bir hastane haline gelmiştir. Yoğun bakım odalarımızın sayısı 10 yatağa çıkmış, ameliyathanelerimizin sayısı 6 ya çıkıp aynı anda bir çok hastaya birden cevap verebilecek kapasiteye gelmiştir. Hastanemizde her türlü modern cihazlarla birlikte, hijyenik, sağlıklı bir ortam oluşturulup kapasitemiz büyütülmüştür. Muş Devlet Hastanesinde sadece Anju ve Bypass yapılamıyor. Anju istense yaparız ama uygun görmüyoruz. Bir diğer sorunumuz ise Bypass (açık kalp ameliyatı)nı yapamıyoruz, çünkü gerekli uzman ekipmanımızın olmamasından dolayı ve bu hususta sadece Kardiyoloji Uzmanı olması ile Kalp Damar Cerrahının olmasıyla yapılamıyor. Bunların yapılabilmesi için uzman ekipman, özel eğitimli hemşiresi, bakımı ve eğitimli personelleri olduğu için yapamıyoruz. Bu iki hususun dışında her türlü hastamıza cevap verme kapasitesindeyiz” dedi.

Ünitelerin açılışından sonra, protokol üyeleri ve beraberindekiler, yeni açılan üniteleri gezerek bilgi aldılar. Yeni açılan ameliyathaneleri, yoğun bakım ünitelerini ve diyaliz tüp geçidi gezen vatandaşlar ise şunları söylediler; “Devlet Hastanesi son yıllarda sürekli bir atılım içerisinde. Hastane yetkilileri bazı üniteleri yeni baştan modernize edip yenilerken, yeni üniteleri de hizmete sokmaktadırlar. Neredeyse yeni baştan elden geçirilen hastane, yeni açılan ünitelerle birlikte büyük bir rahatlama sağlayacaktır. Bizler vatandaşlar olarak bu durumdan çok memnunuz. Şehir nüfusumuz her geçen gün artmakta. Buna bağlı olarak da, hastanelere gelen vatandaşların sayısı da artmakta. Yeni açılan ünitelerle, doğabilecek sıkışıklıklar önlenecektir” dediler. 30 Nisan Gazetesi

 NULL