Muş Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yaşanan personel sıkıntısı sağlık hizmetini tehdit ediyor. Koridorlarda yaşanan aşırı yoğunluk personel ihtiyacını gözler önüne seriyor. 90 çocuk, 60 kadın hastalıkları olmak üzere toplam 150 yatak kapasitesine sahip olan ve bölgenin en modern hastanesi olarak gösterilen Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi polikliniklerinde sadece 7 doktorun görev yaptığı kaydedildi.
Yılda ortalama 200 bin hastanın tedavi edildiği hastanede hizmet veren 7 doktorun hastalara gerekli özen ve ilgiyi gösteremediklerini kaydedildi. Acil servisten 5 doktorun görev yaptığı bildirilirken, polikliniklerde ise görev yapan doktor sayısının toplam 7 olduğu bildirildi.
Geçmiş yıllarda yaşanan yardımcı sağlık personeli ihtiyacının kısmen giderildiği belirtilirken doktor sıkıntısının arttığı gözlendi. Hastane koridorlarında yaşanan yoğunluğun personel sıkıntısını gözler önüne serdiği hastanede doktorların tedavi süresini çok kısa tuttuğu ve hastaların memnun olmadığı bildirildi.
Muş Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin koridorlarında yaşanan aşırı yoğunluk gözlerden kaçmadı. 3 kadın doğum uzmanının görev yaptığı hastanede 3 kadın doğum uzmanına daha ihtiyaç olduğu belirtilirken, 4 çocuk uzmanının görev yaptığı ve normal çocuk uzman kadrosunun ise 8 olduğu belirtildi. Çocuk uzmanlarından birinin de Başhekim olduğu kaydedildi.
Kadın hastalıkları polikliniklerinde görev yapan 3 doktor ile çocuk hastalıkları polikliniklerinde görev yapan 3 doktorun şu anda hastanenin tüm yükünü omuzladığı belirtildi. Hastalar ise doktorların ilgisizliğinden şikayet ediyor. Doktorların fazla ilgi göstermediğini ve kısa sürede hastaların tedavilerini tamamladıklarını belirterek tepkilerini dile getirdiler.
 Muş`un Sesi Gazetesi