İki aylık olan ve hastalığı nedeni ile doktora götürülen Çiftçi ailesinin Yusuf Bebeği, Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde tedavi edilmediği gerekçesi ile, hasta olarak evde bekliyor. Baba Yavuz Çiftçi ise, Doktor Celal Özcan’ın çocuklarına bakmadığını ve refakatçi olarak kalan ablasına hakaret ettiğini iddia etti.

Önceki gün iki aylık çocuğunu alarak Muş Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine giden Çiftçi ailesi, çocuklarına bakılmadığı gerekçesi ile hastaneden ayrıldıklarını iddia ettiler. 2 aylık Yusuf Bebeği alarak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine giden ve çocuklarına bakılmadığını iddia eden Baba Yavuz Çiftçi, yetkililerin konuya el uzatmasını istediler. Baba Çiftçi, “Çocuğumu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine götürdüm, fakat çocuğuma kimse bakmadı. Bende Valiliğe şikâyet etmek için gittim. Vali beyle görüşemedim. Konuyu Vali yardımcısına anlattım. Vali Yardımcısı da beni İl Sağlık Müdürü Kenan Akpolat’ın yanına gönderdi. Konuyu Sağlık Müdürüne anlattım. Hastane başhekimi de yanımıza geldi. Bir yanlışlık olduğunu fakat olayın düzeltileceğini, hastaneye tekrar gelip tedavi olabileceğimizi bana söylediler. Çocuğumun doktoru Celal Özcan, söylenenlere kulak bile asmadı. Bizim şikâyet eteğimizi sanarak bizimle hiç ilgilenmedi. Çocuğumun hastalığına duyarsız kaldı” şeklinde konuşarak, Başhekimin kendileri ile ilgilenmelerinin ardından, çocuğun Hastaneye yatırıldığını fakat alınan kan örnekleri ile ilgilenecek kimse bulamadığını kaydetti. Çocuğuna bakılmadığı için sinirlenen Baba Yavuz Çiftçi, sinirinden dolayı elindeki kan örneklerini duvara vurduğunu, fakat bununla da hiçbir şey elde edemediğini dile getirdi.

ÇOCUĞA TAKILAN SERUM BİR GÜN BOYUNCA AÇILMAMIŞ
Çocuğuna yatış kararı verdikleri halde bir gün boyunca oda bulamadıklarını ve çocuğunun yatağının hazırlanmadığını ifade eden Çiftçi, ayrıca eşinin de tedavi gördüğünü hasta olan eşinin bir gün boyunca sandalyede oturduğunu belirtti. Çocuğu verilen serumun açılmadığını iddia eden baba Yavuz Çiftçi, kendileri ile ilgilenilmediği gerekçesi ile çocuğu ve eşini alarak hastaneden ayrıldığını söyledi. Bir baba olarak çocuğunun hastalığına yüreğinin el vermediğini söyleyen Çiftçi, konuyu defalarca yetkililere anlatmama rağmen hiç kimsenin kendileri ile ilgilenmediğini ve çocuğunun gözlerinin önünde günden güne eridiğini dile getirdi.

DOKTORUN HAKARET ETTİĞİ İDDİA EDİLİYOR
Yapılan görüşmelerin ardından, çocuğun hastaneye yatırıldığını fakat eşinin rahatsız olmasından dolayı, refakatçi olarak ablasını getirdiğini kaydeden Yavuz Çiftçi, “ konuyu birebir başhakimle görüştüm, eşimin bazı rahatsızlıkları var, ilaç kullanıyor. Eşimin yanında ablam kalsın dedim. Başhekim de bana olur diyince, ben de ablamı aradım, kalabilirsin dedim. Öğlen arasında hemşire hanımın yanına gittik. Ablam için bir şeyler istedik. Hemşire ise bize bağırarak hakaret ederek, Ablanın kalmasına gerek yok. Eşin rahatsız ise bu bizi ilgilendirmez” dediklerini iddia etti. Çocuk doktoru Celal Özcan’ın ablasına hakaret ettiğini ifade eden Yavuz Çiftçi, “ Celal bey ablama hakaret etmiş. Terbiyesiz, git buradan sen kimsin gibi kelimeler kullanmış. Ablamda karşılık verince aralarında bir tartışma gerçekleşmiş” diyerek birilerinin hastanede olan biten haksızlıklara birilerinin son vermesini başkalarının da kendisi gibi mağdur olmamasını istedi.

 Muş Ovası Gazetesi