Kalite Yönetim Sistemi prensipleri doğrultusunda etkinliğini sürekli iyileştirerek, hasta haklarına saygılı, güvenilir, güler yüzlü, yol gösterici ve bilgilendirici iletişim ve paylaşıma açık personeliyle, ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmak ilkemizdir şeklindeki ifadelerle Ağız ve Diş Sağlığı Merkezindeki çalışmalara yönelik açıklamalarda bulunan Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Özhan Dülger, “Sürekli yönlendirici ve motive edici yönetim anlayışıyla, örnek bir kuruluş olarak hizmet veren ve bu konuda çalışmaları en ince ayrıntılarına kadar düşünen ve bunu vatandaşa sunan bir merkez konumundayız. Hastanemizde Ekim ayı boyunca başarılı bir çalışma grafiği çizilmiş olup bu ay içerisinde toplam olarak 6 bin 328 kişinin diş tedavisi yapılmıştır” dedi.

Vatandaşa sunulan diş sağlığı hizmetleri alanında vatandaşlarımıza cerrahi, tedavi, protez (takma diş), periodontoloji (diş temizliği)ortodonti, pedotonti (çocuk 0-16 yaş ) ve röntgen gibi alanlarda diş hizmeti vermiş bulunmaktayız diyen Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Özhan Dülger, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde yapılan hizmetler kapsamında, Cerrahi alanda 2 bin 558, Tedavi (kanal tedavisi) hizmetlerinde: 934, Protez (Takma Diş hizmetlerinde:1300, Periodontoloji (diş temizliği):648, Ortodonti(diş teli tedavisi):19, Pedotonti (çocuk 0-16 yaş ):4 bin 154, Çekilen Röntgen: 1449 olmak üzere toplam 6 bin 328 kişiye hizmet verilmiştir” diye konuştu.

Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Özhan Dülger yapmış olduğu açıklamasında ayrıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinden civar illerdeki fakültelere yönelik yapılan sevk sayısının ise 42 kişiden oluştuğunu söyledi. Muş Ovası Gazetesi