Muş’un Malazgirt İlçesi’nin Hanoğlu Köyü’nde geçimini sağlamak için pancar eken Cesim Özel isimli çiftçi, kuraklık ve maddi imkansızlıklar sebebiyle tarlasını taşıma suyuyla suluyor. 30 dönümlük arazide pancar ekimi yapan Cesim Özel isimli çiftçi, tarlasının su kanalına uzak olması ve su motoru olmaması sebebiyle, ürününü tarlasının yakınındaki göletten kovayla su taşıyarak suluyor. 

Muş’ta yaşanan kuraklık sebebiyle ekimini yaptığı pancarın verim vermesi için her gün oğlu Salih ile sabahın erken saatlerinden başlayıp, akşam geç saatlere kadar kovayla tarlasını sulamak zorunda kaldığını bildiren Cesim Özel isimli çiftçi, zor şartlarda çiftçilik yaptıklarını söyledi. 

Teknolojinin günden güne geliştiğini ve modern tarıma imkansızlıklar sebebiyle birçok çiftçinin geçiş yapamadığını aktaran Özel, “Yılın kurak geçmesi nedeniyle ektiğim 30 dönümlük pancarın büyük bölümü kurumaya başladı. Diğer kısmının da kurumaması için oğlumla tarlayı sabahtan akşama kadar suluyoruz. Pancar tarlam kanala uzak ama maddi durumum iyi olmadığı için su motoru almadım. Bu nedenle kocaman tarlayı her gün kovalarla suluyoruz” dedi. NULL