Skip to main content

Şehrin yapısı planlanacak

Muş Haber Fotoğrafı

Şehir yapısını planlamak için Amerika ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinden gelen heyete Muş’u helikopterle tanıtan Vali Erdoğan Bektaş, Muş ve Malazgirt ile ilgili bazı gelişmelerin olduğunu söyledi.

Bir süre önce Muş’a gelen Amerika ve İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki heyete Muş’u helikopterle tanıtan Vali Erdoğan Bektaş, şehir yapı planı ile ilgili bir takım gelişmelerin olduğunu ve gelen heyete kenti tanıttıklarını söyledi.

Gelen heyet ve şehrin yapı planı ile ilgili olarak makamında Gazetemize açıklamalarda bulunan Vali Erdoğan Bektaş, çalışmaların henüz kamuoyuna açıklanacağı düzeye gelmediğini ancak bunların somutlaşmasından sonra paylaşılacağını kaydetti.

Amerika’dan İstanbul’a gelen heyetin Anadolu’nun çeşitli vilayetlerinde incelemelerde bulunduğunu kaydeden Vali Bektaş, heyetin Muş’a gelmesinde İstanbul’dan tanıdığı bir arkadaşının katkısı olduğunu söyledi. Muş’un ve Malazgirt’in geleceği ile ilgili bazı gelişmelerin söz konusu olduğunu ifade eden Vali Erdoğan Bektaş yapmış olduğu açıklamada, “İstanbul Büyük Şehir Belediyesinden gelen bir arkadaşım vardı. Bunun yanı sıra Amerika’dan gelen bir heyet vardı. Bunlar Amerika’nın şehir yapısını planlayan adamlar. İstanbul’da çalışmalarına devam ediyorlar. Gelecek kalabalık bir grup vardı ama her grubun temsilcileri geldi. Bunlar tabi İstanbul’un geleceğini planlanırken, İstanbul’un geleceği Türkiye ile çok bağlantılı, İstanbul niye büyüyor, nerden göç alıyor? Anadolu’dan göç aldığı için, Anadolu’ya da bakıyorlar. Bu sebeple göçün geldiği yerlerde neler yapılabilir bunun araştırmasını yapıyorlar. Trabzon’a, Rize’ye, Urfa’ya gittiler. Bize geldiklerinde, kendilerine bölgeyi gezdirdik. Yapmış oldukları incelemelerden sonra neler yapılabileceği konusunda düşünme aşamasına geçtiler. Yapılan incelemeler neticesinde somutlaşmış bazı durumlar söz konusu. Muş’un geleceği ile ilgili bazı gelişmeler, Malazgirt ile ilgili bazı gelişmeler var. Ama bunların şu an itibarıyla somutlaştığını söyleyemeyiz. O yüzden şimdiden kesin karar vermek ve bu doğrultuda açıklama yapmak yanlış olur” diye konuştu.

“ALPARSLAN II’NİN TEMELİNİ ATMAYI HEDEFLİYORUZ”
Başbakan’ın 17 Ekim’de Muş’a geleceğini ancak programın iptal edildiğini kaydeden Vali Erdoğan Bektaş, Başbakan’ın ne zaman geleceği yönünde henüz tarihin net olmadığını ancak gelmesi halinde Alparslan II’nin temelini atmak istediklerini söyledi.

Başbakan’ın gelişi ve Alparslan II’nin temeli ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Vali Erdoğan Bektaş şunları söyledi: “Alparslan 1 barajı 17 Ekim’de su tutmak için hazır bir halde idi. Ama Başbakan’ın gelişi ertelenince, onu da ertelemek zorunda kaldılar. Başbakan’ın ne zaman gelir bilmiyoruz. Ama Başbakan’ımız gelişi işe birlikte Alparslan 2 barajımızın temelini atmayı planlıyorduk. Ondan da biraz problem var Başbakan’ın gelişi tam olarak netleşmediği için. Kesin bir şey demek yanlış olur. Ama en azından Başbakan’ın gelişi ile birlikte Alparslan 2 Barajı’nın temelini atmak istiyoruz”.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri