Malazgirt`e bağlı Adaksu köyü ilköğretim okulunun müdürü ve iki öğretmeni okul yararına aylık gazete çıkarıyor. Adaksu Postası gazetesinin iki ayda satışından elde edilen gelirle okulun öğretmenler odası yenilendi. Muhabirliğini iki kadın öğretmenin yaptığı ve 2 YTL’ye satılan gazetenin geliriyle okulun diğer eksikleri de giderilecek. Okulun öğretmenlerinden Tuba Çakmak ve Duygu Yıldırım, fotoğraf makineleri ile boş vakitlerinde gazete için muhabirlik yapıyor.

Eğitim ağırlıklı haberlerin yer aldığı gazete Adana’da basılıyor. Üçüncü sayısı hazırlanan gazetenin valilik, kaymakamlık, belediye ve esnaftan oluşan aboneleri bulunuyor. Gazeteden elde edilen gelir ise okulun eksikliklerinin giderilmesinde kullanılıyor. Tuba Çakmak’ın grafiker eşi de dizgi ve tasarımı gönüllü olarak yapıyor.

TEDİRGİNDİLER AMA…
Okul Müdürü Yasin Çetin, arkadaşlarına bu fikrini açtığı zaman olumlu tepkiler aldığını belirterek, “Başta tedirgindik. Gazete satmak ve abone bulmakta başarılı olamazsak sona erdirecektik. Gazeteyi bastıktan sonra gittiğimiz her yerde çok olumlu tepki ile karşılaştık. Bu da bizi çok mutlu etti” dedi.