Malazgirt İlçesi’nde Selahattin Mayma isimli vatandaş ile ilçe Kaymakamı Gökay Özkan arasında yeşil kart tartışması yaşandı. İçme suyu açılışlarına katılmak için Malazgirt İlçesi’ne giden ve Belediye Çay Bahçesi’nde ilçe halkıyla sohbet eden Vali İbrahim Özçimen, Malazgirt Kaymakamı Gökay Özkan ile Selahattin Mayma isimli vatandaşın yeşil kart tartışmasına şahit oldu. Köylerinde hiç kimseye yeşil kart verilmediğini belirten Selahattin Mayma isimli vatandaş, Kaymakam Özkan ile tartıştı. Kendilerine haksızlık yapıldığını iddia eden Mayma’ya sert çıkarak, doğru konuşmadığını bildiren Kaymakam Özkan, “Sen yalan söylüyorsun. Biz gerçekten hak eden herkesi yeşil kart hizmetinden faydalandırıyoruz” dedi. Tartışmanın uzamasını istemeyen Vali Özçimen, Mayma’nın bahsettiği Dolabaş köyünün yeşil kart raporunu istedi. Gelen raporlar neticesinde vatandaşın şikayetinin yersiz olduğu tespit edildi. 

80 haneli Dolabaş köyünde 74 haneye yeşil kart verildiğini ifade eden Vali Özçimen, kaymakama karşı yapılan hareketin güzel olmadığını ifade etti. Yaşanan tartışmaya sebebiyet veren yeşil kart raporlarına göre vatandaşın haksız olduğunu belirterek, “Bu vatandaş köylüden ziyade kendisine yeşil kart verilmesini istiyor. Yeşil kartlar araştırılıp öyle veriliyor. Bu şahsın da oğlu bir kamu dairesinde müdür olarak çalışıyor. Kendisi yeşil kart alabilecek pozisyonda değil. Ayrıca kendi köyü, yani Dolabaş köyünde hiç kimseye yeşil kart verilmediği konusu tamamen yalandır. Çünkü 80 hanelik köyün 74 hanesine yeşil kart verilmiş. O şahsın köyünü kesinlikle diğer köylerden kayırmamışız. Nitekim o köye bu yıl asfalt da yapacağız” dedi. 

Tartışmanın ardından Kaymakam Gökay Özkan’ın yanına giden Selahattin Mayma, kaymakamdan özür dilemek istedi ancak Kaymakam Özkan, yapılan hareketi hazmedemediğini kaydetti. NULL