Meclis, 2008 yatırım programı görüşmeleri kapsamında, Malazgirt Kaymakamı Bilal Yavaş’ı ağırladı. Yavaş, İlçesi ile ilgili sorunlardan bahsederken, 16 okulda hiç WC bulunmadığını belirterek; “2008 yatırımları programı dahilinde, 16 köyümüzde WC ve Su deposu bulunmamaktadır. Bunun için Meclisten 180 bin YTL ödenek istiyoruz” dedi.

İl Genel Meclisi, Kasım ayının ikinci hafta çalışmalarını dün tamamladı. Meclis, dün Malazgirt Kaymakamı Bilal Yavaş’ı ağırladı. 2008 yatırım programı çalışmaları kapsamında, Malazgirt Kaymakamı Bilal Yavaş, İlçesinin eksikleri hakkında üyelere bilgi verdi. Yavaş “2008 Yatarım programına alınmasını istediğimiz öncelikli sorunlarımız, Milli Eğitim bünyesindedir. İlçemizde ve köylerinde bulunan 8 okulda, 41 dersliğe ihtiyaç vardır. 7 okulumuzda da onarım gerekmektedir. Onarımlar için yaklaşık 80 bin YTL’ye ihtiyacımız olacaktır. Bunun yanında, öğretmenlere gerekli koşulların sağlanması açısından, köylerimize lojman yapmak istiyoruz. 7 köy okulunda çok acil lojman ihtiyacı bulunmaktadır. Yine, 4 okulumuzda İhata duvarı yoktur. Bunun için Meclisten 80 bin YTL’lik bütçe talep etmekteyiz” diye konuştu.

WC’ SİZ OKULLAR
Malazgirt Kaymakamı Bilal Yavaş; “16 köy okulumuzda WC ve Depo bulunmamaktadır. Bu köy okullarımız Bezirhane, Dedeağaç, Dövenciler, Güleç, Hancgız, Karaca, Kulçak, Sırtdüzü, Sögütönü, Şekerönü, Yapraklı, Tıkızlı, Karadere, Ağılbaşı, Alınca Merzarası ve Aşağıkıcık İlköğretim okullarıdır.” dedi. Bu saydığım okulların hepsinde WC ve Su Deposu eksikliği vardır. Bu okullarımıza WC ve Su Deposu yapmak için 180 Bin YTL’ye ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun yanında, yine WC ve Su Deposu olup onarım gereken 18 okulumuz için de 80 bin YTL’ talebimiz olacaktır” dedi. Yavaş; “2008 yatırım programı kapsamında, 50 kilometrelik stabilize ihtiyacımız olacaktır” diye ekledi. Muş Ovası

 NULL