Muş’un Malazgirt ilçesinde geçtiğimiz yıl yapımına başlanan Kız Meslek Lisesi ve İmam Hatip Lisesi’nin geçici kabulünün yapıldığı ve eksiklerin giderilmesinin ardından öğrenci alımının yapılacağı belirtildi.

Yeni yapılan okul hakkında açıklamalarda bulunan Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Subaşı, okulun ilk etapta Çok Programlı Lise olarak programa alındığını ama sonradan Kız Meslek Lisesi ve İmam Hatip Lisesi olarak yapıldığını kaydetti. Milli Eğitim Müdürlüğü teknik ekibin geçtiğimiz hafta gelip binanın geçici kabulünü yaptığını ifade eden Salih Subaşı, küçük eksiklerin tamamlanmasının ardından öğrenci alımlarının başlayacağını söyledi.

Ortaöğretim kurumlarında fiziki anlamda geçmişle mukayese edilmeyecek derecede yol kat ettiklerini ifade eden Subaşı; “Malazgirt’teki eğitim öğretim zincirine bir halkayı daha binaları ile birlikte eklemenin gururu içerisindeyiz. Anadolu Kız Meslek Lisesi ve İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizin eğitim öğretim göreceği binamız ve bu okulun öğrencileri ile dışarıdan gelecek öğrencilerin de imkanlar ölçüsünde faydalandırılacağı pansiyonumuz ilçemiz halkının hizmetine girmektedir. Geçmişe bakacak olursak kısa vadede ortaöğretim kurumlarımıza fiziki anlamda çok yol kat ettik ve bu çalışmalarımız uzun vade de devam edecektir. Bütün okul yönetici ve öğretmenlerinin de katkısıyla Malazgirt’te gün geçtikçe ilerleyen eğitim öğretim başarımız bundan böyle de devam edecektir. Amacımız Muş’ta en iyi eğitim öğretime sahip ilçe olmaktır. Bu hedefimizde de eğitim camiamız kadar ilçe halkının desteklerinin devamını da bekliyoruz” diye konuştu.

Subaşı, okulun binalarının yanı sıra çevre düzenlemesi için çalışmaların da başladığını, ancak kış şartlarından dolayı bu çalışmaların bahar aylarında uygulamaya geçeceğini kaydetti.

 Topkan Haber Ajansı