Kurban bayramı dolaysıyla bayramın birinci günü ilçe öğretmen evinde saat 11.00 de ilçe kaymakamı Bilal Yavaş başkanlığında toplanan kamu kurum ve kuruşların müdür ve amirlerinin yanı sıra, sivil toplum örgütleri ve ilçe esnafı katılımıyla bayram kutlamaları gerçekleştirildi.

Öğretmenevinde gerçekleştirilen bayramlaşmada ilçe kaymakamı Bilal Yavaş, “Bayramlar hoşgörünün, sevginin ve kardeşliğin büyüdüğü ve de çoğaldığı günlerdir. Bu günleri en içten duygular içerisinde birlikte kutlamalı, birlik ve beraberlik pekiştirilmelidir. Toplum olarak geleneklerimizin ışığında medeni toplum olma yolunda ilerlerken bu güzel günlerimizin değerini bilmeliyiz. Sınırlarımızda güvenliğimizi sağlayan güvenlik güçlerimiz bizim daha rahat bayramımızı kutlamamızı sağlamaya çalışırken biz de onların bu çabasına sahip çıkalım. Biz şu an dışarıda gezmekten kaçınırken onlar bu soğukta sınırlarımızın güvenliğini sağlamaya çalışıyorlar. Onlardan dualarımızı esirgemeyelim. Toplum olarak asırlardır birlikte bu topraklarda yaşıyoruz. Bu topraklardan düşmanı birlikte kovduk. Birlik ve beraberlik içerisinde olalım.” diye konuşmasını tamamladı.

Gerçekleşen bayramlaşmadan sonra ilçede bulunan Şehitliğe geçilerek dualar okundu. Duaların okunması ve şehitliklerin ziyaretinden sonra kutlamalara katılan tüm kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile sivil toplum kuruluşlarının yöneticileriyle birlikte ilk önce İlçe Emniyet Müdürlüğüne ardından da İlçe Jandarma Komutanlığına geçilerek buralarda görev yapan ve vatani görevini yapan asker ve polislerle bayramlaşma gerçekleştirildi.
Kutlamalara katılan ilçe kaymakamı ve beraberindekilerle ortak karar alınarak bayramın 3’üncü günü ilçede yaşayan vatandaşlarla bayramlaşma hazırlıklarının yapılması için direktifler verildi. Bu alınan karar ilçe tarihinde bir ilk olarak resmiyet kazandı.

Bayramın üçüncü günü belirlendiği üzere İlçe Kaymakamı Bilal Yavaş ve beraberindekiler eski belediye binası altında bulunan Çay Evinde toplanarak halkla bayramlaşma gerçekleştirildi. Yapılan bu bayramlaşmada ilçe halkıyla uzun uzun sohbet eden Kaymakamımız, “ Halkla bütünleşmek gerekir. Bayramlar buna en elverişli günlerdir. Biz de bu günü fırsat bilip halkla bütünleşme çabası içerisine girdik. Halkımız şunu asla unutmasın. Biz buraya hizmet için geldik. Hizmet sunmak için elimizden geleni yapmaya hazırız. Hizmet için hangi kurum ya da kurulaşa başvurursanız vurun kimseyi devreye sokmaya çalışmayın. Kurumlarda görev yapan yetkililer size hizmet etmek zorundadır. Bu bilinç içerisinde olursanız daha iyi hizmet alacağınızı söyleyebilirim. Amacımız hizmet vermek. Bunu bilmelisiniz. Bayramınızı tekrar kutluyorum ve bu bayramın bizi daha da sıkı bağlarla birbirimize bağlamasını arzu ediyorum.” diye sözlerini tamamladı. Buradaki bayramlaşmanın ardından ilçemizde hizmet veren İNTAŞ İnşaatın sahibi Selim İbek’in verdiği yemeğe geçildi. Yemekten sonra bayramlaşma tamamlandı. Muş Ovası Gazetesi

 NULL