Kaymakam İlidi´nin makamında düzenlenen takdim törenine; Gazi Sabri Çetinkaya, Abdulbaki Yolcu ve İsmet Yetkin´in eşi Nebahat Yetkin ve Bulanık Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Yusuf Araz katıldı.

Gazi ve gazi yakınlarıyla yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Kaymakam İlidi, 1971 yılı Kıbrıs Barış Hareketinde büyük başarılar elde eden gazileri tebrik etti. Konuyla ilgili olarak makamında yaptığı açıklamasında Kaymakam İlidi, “Sosyal Hizmetler Merkez Müdürlüğü organizasyonunda Kıbrıs gazileri için düzenlenen milli mücadele madalyonu takdim töreni nedeniyle bir araya geldik. 1971 yılı Kıbrıs Barış Hareketi, tarihimizde önemli bir yere sahip. Sizler 1971 yılı Kıbrıs Barış Hareketinde büyük başarılar elde ettiniz. Sizleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

İlçe Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Yusuf Araz´ın düzenlediği madalyon töreninde ödüllerini alan gaziler ve yakınları ise Kaymakam İlidi´nin göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ettiler. Almış oldukları madalyonun manevi duygularını hep birlikte yaşadıklarını belirten gaziler, duygulu anlar yaşadılar. 

Fırat Demir – Haber49 Gazetesi