Skip to main content

Chat`le evlenen hakim pişman.

Muş Haber Fotoğrafı

Malazgirt hâkimi, chat’te tanışıp bir ayda evlendiği üniversiteli kıza 18 gün sonra ‘çok yıpranmış’ diyerek boşanma davası açtı. 36 yaşındaki hâkim Murat Yıldız, Adanalı 24 yaşındaki üniversite öğrencisi eşi Derya Kıyan Yıldız’dan boşanma dilekçesinde “Beni fotoğrafıyla kandırdı, evlenince değişti” diyerek 24 bin YTL’lik tazminat istedi.

Davranışları sağlıksız
Hâkim Murat Yıldız, “İnternetten yolladığı fotoğrafı beğenmiştim. Ama son derece yıpranmış, davranışları sağlıksız biri ile karşılaştım. Sürekli uyuyor, sağlığıma dokunan yemekler yapıyor, aileme saygı göstermiyor” dedi.

Eşi: “Şiirlerle kandırdı”
Derya Kıyan ise “hakaret, tehdit ve tecavüz” iddiasıyla hâkim için suç duyurusu yaptı. “Beni tatlı söz ve şiirlerle kandırdı. Evlenince aşağılamaya başladı. Chat yapmayı da bırakmadı” dedi.

 
Hâkimin chat evliliği sadece 18 gün sürdü

İnternette tanışıp evlendiği eşine, 18 gün sonra boşanma davası açan hâkim “Fotoğraftaki haline hiç benzemeyen, çok yıpranmış biriyle karşılaştım” dedi.

Malazgirt ilçesinde hâkimlik yapan 36 yaşındaki Murat Yıldız ile, internet ortamında tanışıp bir süre sonra evlendiği Adanalı 24 yaşındaki üniversite öğrencisi Derya Kıyan’ın evlilikleri 18 gün sürdü. Genç hâkim eşi ile anlaşamadıklarını belirterek boşanma davası açtı. Hâkim Yıldız, dava dilekçesinde karşılaştığı kadının fotoğraftaki haline hiç benzemediğini ve “son derece yıpranmış, davranışları sağlıksız biri ile karşılaştığını” kaydetti. Çukurova Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Teknik Ressamlık Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi olan ve bir hastanede taşeron işçi olarak çalışan Derya Kıyan ile internette tanışan Asliye Hukuk Hâkimi Murat Yıldız’ın ilişkisi sanal ortamda gelişti ve çift bir ay sonra evlenmeye karar verdi.2 Kasım 2006’da Adana’da evlenen çift düğün sonrası Malazgirt’e döndü. Ancak hâkim Murat Yıldız, evliliklerinin 18. gününde eşine kendisini istemediğini ve bu nedenle Adana’ya dönmesini söyledi. Murat Yıldız, boşanma dilekçesinde “Karşılaştığımızda fotoğrafa hiç benzemeyen, son derece yıpranmış, davranışları sağlıksız biri ile karşılaştım. Ayrıca evlenmeden önce bana ve aileme saygı gösterirken evlendikten sonra çok değişti. Sürekli uyuyor, sağlığıma dokunan yemekler yapıyor, ‘çok yemek yiyorsun’ diye benimle alay ediyordu. Ailesi de benimle tehditvari konuşuyordu” diye konuştu.

TAZMİNAT İSTEDİ

Murat Yıldız “bilinçli olarak kandırıldığını ve yaşadığı hayal kırıklığı nedeniyle” 24 bin YTL de tazminat talep etti. Hâkim kocası tarafından hayallerinin yıkıldığını söyleyenDerya Kıyan Yıldız ise, iddiaların doğru olmadığını belirterek şunları söyledi: “Beni tatlı sözler ve şiirlerle kandırdı evliliğe ikna etti. İnternetten kendisine gönderdiğim fotoğraf bana aittir. Ben onu kandırmadım ama o beni güzel sözlerle kandırdı. Sürekli internete girip sabahlara kadar kadınlarla chat yapıyordu. İlişkiye girdikten sonra, ‘Sen ne iğrenç kadınsın, seninle ilişkiye girdikten sonra senden iğreniyorum’ diyerek beni aşağılıyordu.” Derya Kıyan Yıldız avukatı aracılığıyla kocası hakkında “Hakaret, tehdit ve tecavüz” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Avukat dava dilekçesinde, “Murat Yıldız ilk gece müvekkilem, korktuğunu ve acı çektiğini söylemesine rağmen zorla ilişkiye girmeyi denemiştir.” ifadelerine yer verdi. HABER49 NULL

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri