Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD) ve Devlet Tiyatroları’nın işbirliği ile 2 yıl önce hayata geçirilen ‘Tiyatro Treni’ni Ankara Garı’ndan doğu yolculuğuna uğurladı.

Tiyatro Treni yolculuğuna çıkmadan önce TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin işbirliği protokolü imzaladı. Protokolün imzalanmasının ardından, ‘Hayatın Lokomotifi Tiyatro Keyfi’ yazılı tişörtler giymiş ‘Tiyatro Treni’ oyuncuları davul zurna eşliğinde halay çekerek bir gösteri sundu.

Gösterinin ardından başta Bakan Günay, TCDD Genel Müdürü Karaman ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Bilgin olmak üzere alkışlarla Tiyatro Treni’nin kapağı kapandı ve tren hareket etti.

Tiyatro Treni bugün Yerköy’de, 29 Mayıs’ta Kayseri’de, 30 Mayıs’ta Karaözü’nde, 31 Mayıs’ta Sivas’ta, 2 Haziran’da Malatya’da, 3 Haziran’da Elazığ’da, 4 Haziran’da Muş’ta ve 5 Haziran’da da Tatvan’da olacak. ‘Tiyatro Treni’, uğradığı illerde, saat 20.30’da 2’şer saatlik oyun molası verecek. Oyunların ücretsiz olarak sergileneceği oyun yolcuğuna, Devlet Tiyatroları’nın da üyesi olduğu Avrupa Tiyatro Konvensiyonu’nun Almanya ve İsviçre Tiyatrolarından 4 temsilci katılıyor.