Skip to main content

Öğrencilerden yılsonu sergisi

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Öğretmenevinde düzenlenen açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Şube Müdürü Sabahattin Eke, Soğucak Ortaokulu Müdürü Nurettin Yalçın, okul müdürleri, köy okulu öğretmenleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Serginin açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ve beraberindekiler, Soğucak Ortaokulu öğrencileri tarafından yapılan resimleri tek tek ziyaret etti.

Öğrencilerin el emeği göz nuru çalışmalarını canı gönülden beğendiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Arslan, Soğucak İlk ve Ortaöğretim Okulu öğrencilerimizin bugün sergilerinin açılışını yaptık. Gerçekten öğrencilerimiz yıl boyu derslerinde yaptıkları hünerlerini burada sergiliyorlar. Gerçekten güzel eserler sergilediler. Herkesin ellerine sağlık, öğrenciler yeteneklerini sergiliyorlar. Bu sergiler ile çocuklarımız kendi yeteneklerini de göstermiş oluyorlar. Kendilerine olan güvenleri artıyor. Yapılan eserlerin takdir edilmesi öğrencilerimizin hayatına güven kazandırıyor. Bunlarda çok önemli noktalardır. Ben bu yılsonu sergisinde emeği geçen okul idarecilerini, öğretmenlerimi, öğrencilerimizi kutluyorum ve tebrik ediyorum, çok güzel şeyler sergilemişler dedi.

Öğrencilerin yapmış olduğu resimlerin sergisi hakkında açıklamalarda bulunan Soğucak Köyü Ortaokulu Müdürü Nurettin Yalçın ise, öğrencilerin öğretim yılı boyunca hazırladıkları değişik türlerdeki resimleri sergilediklerini kaydetti. Yıl içerisinde öğretmenlerinin üstün gayreti ve öğrencilerinin de başarısıyla bu serginin oluşturulduğunu vurgulayan Yalçın, Okulumuzun 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin yapmış olduğu yılsonu etkinliği, Milli Eğitim Müdürümüzün izniyle beraber gerçekleştirdik. Okulumuzun yılsonu sergisinde öğrencilerimiz öğretim yılı boyunca hazırladıkları değişik türlerdeki resimleri sergileniyor. Bu çalışmalar öğrencilerimizin sosyal açıdan daha başarılı olmaları açısından da büyük önem arz ediyor. Bu vesile ile serginin düzenlenmesindeki gayretlerinden dolayı emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederim diye konuştu.

Sergide 56 adet eserin yer aldığını belirten Soğucak Ortaokul Öğretmeni Suna Sayılmış Yurdakul da, Şu an burada 56 adet çalışmamız var. Köy çocuklarıyla beraber ellerimizden geldiğince sergiyi yapmaya çalıştık. Yapmış oldukları eserler Anadolu insanını ifade etmektedir. Kendi kültürlerini ifade etmekti. Bunları tablolara ve kâğıtlara aktardıkları şekilde bizde halkımız ile paylaşmak istedik. Tamamen öğrencilerimizin kendi el emekleri neticesinde gerçekleştirilmiştir. Zamanımız kısıtlıydı, o yüzden sene başından itibaren yapmış olduğumuz çalışmalar karma teknik, kara kalem, akrilik, sulu boya ve dediğimiz gibi imkânlarımız da kısıtlıydı çok fazla çeşitli teknikler kullanamadık. Ellerimizden gelen imkânlar dâhilinde güzel bir şeyler sergilemeye çalıştık şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri