Muş Alperen Ocakları organizasyonu ile ‘Üç Aşk Çanakkale Geçilmez’ isimli tiyatro oyunu büyük bir ilgi ile izlendi. Muş Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ve ‘Gözyaşı Geceleri’ olarak bilinen programda Çanakkale Savaşı ile günümüzdeki terör olayları farklı ve duygusal bir şekilde izleyicilere aktarıldı. Düzenlenen geceye BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Besteci, Hakkı Öznur, BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, Kadın Kolları Genel Başkanı Firuze Tanrıkulu, Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan gecede Muş Alperen Ocakları Başkanı Abdullah Alptekin Has, güzel bir organizasyon ile Muşluları ‘Gözyaşı Geceleri’nde ağırlamanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Düzenlenen geceye katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, “Bu gecedeki maksat, bizi biz yapan ortak değerlerimizi öne çıkarmak, ülkemizin hangi badirelerden geçtiğini fark ederek, doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi ile hangi kaynaklardan beslendiğimizi ve aynı değerlerle yoğrulduğumuzu, nasıl bir olduğumuzu anlatabilmektir. Ecdadımız bu topraklarda dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan insanlara insan gözü ile baktılar. Bu geceden çıkarılacak çok dersler vardır. Geçmişimizi unutmamalı ve ülkemizin kıymetini çok ama çok iyi bilmeliyiz” şeklinde konuştu.

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu daha sonra geceyi Muş’ta geçirdikten sonra Bingöl’e oradan da Diyarbakır’a gitti.

 Topkan Haber Ajansı