Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi.

Muş Alparslan Üniversitesi MAUN tarafından organize edilen ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Muş Belediyesi, Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Malazgirt Belediyesi, Malazgirt Kaymakamlığı ve Bulanık Kaymakamlığı iş birliğiyle 18 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen Muş Tiyatro Günleri, Bulanık’ta son oyunuyla perdelerini kapattı.

15 gün boyunca Muş, Malazgirt ve Bulanık’ta her yaştan yaklaşık 20 bin seyirciyi tiyatroyla buluşturan Tiyatro Günleri’nin son oyunu, Tennessee Williams’ın yazdığı; Öğr. Gör. Mehmet Önder’in yönettiği ve Defne Çoban, Gökmen Çınar, Sıla Çiçek ve Mehmet Akif Güzel tarafından sahnelenen  “Sırça Hayvan Koleksiyonu” seyircilere duygu dolu anlar yaşattı.

Kapanış oyununa MAUN Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alican Dr. Öğr. Üyesi Songül Alican, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Oğuzhan Ocak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Prof. Dr. Kenan Yıldırım, Bulanık MYO Müdürü Prof. Dr. İrşad Sami Yuca, Genel Sekreter Harun Demir, Rektör Danışmanı ve KÜSAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ender Can Dönmez ve çok sayıda Bulanık halkı katıldı.
Oyun sonunda Bulanık Kaymakamı Oğuzhan Ocak, Genel Sanat Yönetmeni Öğr. Gör. Mehmet Önder’e, tüm oyunculara ve Tiyatro Günleri’nde emeği geçen KÜSAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ender Can Dönmez başta olmak üzere üniversitemiz personeline teşekkür belgesi takdim etti. Konuşmalarında Kaymakam Oğuzhan Ocak, organizasyonu düzenleyen MAUN Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alican’a, tüm paydaşlara ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican ise yaptığı konuşmalarında, Muş Tiyatro Günleri’nde emeği geçen tüm Muş Alparslan Üniversitesi personeline, paydaşlara ve ilk günden beri salonları tam kapasite dolduran Muş, Malazgirt ve Bulanık halkına teşekkür ederek, Muş’u sanatla buluşturmaya devam edeceklerinin müjdesini verdi.