Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organize ettiği Genç Bakış Açısı Programında Sanatçı Metin Şentürk Muş Alparslan Üniversitesi 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezinde öğrencilerle bir araya geldi.
1200 öğrencinin katıldığı programın selamla konuşmalarını Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ulaş Çaydaş ve Muş Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Arif Taşdemir yaptı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da telefon bağlantısı ile programa katıldı. Öğrencilerin alkışlarla karşıladığı Kasapoğlu, “Metin Bey il il dolaşıyor gençlerimizle buluşuyor. Biliyorum ki gençlerimizde bu buluşmadan gayet memnun. Sevgili gençler yeter ki siz mutlu olun, siz memnun olun biz sizler için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Mutluluğunuz daim olsun” sözleriyle sanatçı buluşmalarının devam edeceğini dile getirdi.
Soru cevap şeklinde öğrencilerle sohbet eden Metin Şentürk söylediği güzel şarkılarla da gönülleri fethetti. Şentürk TRT’de yayımlanacak olan bir programda öğrencilerle buluşmaya devam edeceğini Gençlik ve Spor Bakanlığının sosyal medya hesaplarını takip eden öğrencilerin bu programa konuk olarak davet edileceğini söyledi. Öğrencilerimizin de şiirler okuduğu, şarkılar söylediği program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu. Fırat Demir