Muş Tarihi ve Folklörü Araştırma Geliştirme spor kulübü MUFAD Haziran ayı içerisinde Muş’ta yapılacak olan kulüplerarası halk oyunları yarışması için hazırlıklarını sürdürüyor.
Halk Oyunları İl Temsilciliği’nin 2023 yılı faaliyet programında yer alan “ Kulüplerarası Halk Oyunları” yarışması bu yıl 22 Haziranda Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak.
il genelinde birçok kulübün katılacağı halk oyunları yarışması için Muş Tarihi ve Folklörü Araştırma Geliştirme spor kulübü MUFAD eğitmenleri öncülüğünde yarışmalara en iyi şekilde hazırlanıyor.
Muş Tarihi ve Folklörü Araştırma Geliştirme spor kulübü MUFAD yönetim kurulu başkanı Mahmut Köse çalışmlar hakkında yaptığı açıklamada “Düzenlenecek olan yarışmalarda birinci gelebilmek için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyoruz. Her yıl düzenli olarak kulüpler arasında yapılan halk oyunları yarışmasının çalışmaları renkli görüntülere sahne oluyor. Bu yılda Muş’ta güzel bir yarışa olacak,ekip olarak sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz umarım burada şampiyon olup bölge yarışmalarına ilimizi temsil ederiz.dedi