Skip to main content

Eserler şenlikte sergilenecek

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Öğrenme Şenliği´ hazırlıklarını tamamladı.

Bugün saat 14.00 itibariyle başlayacak olan şenlikte HEM bünyesinde 2015-2016 yılında açılan kurslarda kursiyerler tarafından yapılan çalışmalar sergiye çıkacak. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye´ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirmeyi amaçlayan Öğrenme Şenliği, bu anlamda görülmeye değer eserleri barındıracak.

Katılımın yoğun olması beklenen şenlik ve sergiyle ilgili bir açıklamada bulunan Muş Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Vedat Beyazduman, 2015-2016 dönemi içerisinde toplam 650 kurs açtıklarını ve açtıkları bu kurslara toplamda 12 bin insanının Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerinden faydalanmasını sağlandıklarını dile getirdi.

Bugünkü sergide yer alacak çalışmaların kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünler olduğunu söyleyen Beyazduman: 2015-2016 yıl içerisinde toplam 650 kurs açılarak, 12 bin insanımızın Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerinde faydalanması sağlanmıştır.

Kurslarımıza katılıp başarı olan kursiyerlerimize başarı, kurs bitirme belgesi verilmiştir. Kurslarımızı sosyal, kültürel ve teknik alanda ile okuma- yazma olmak üzere 3 başlıkta toplayabiliriz. Yarın (bugün) yapacağımız öğrenme şenliğimizde açtığımız bütün kurslara katılan kursiyerlerimizin ürünlerini sergilememiz mümkün değil. Daha çok mesleki ve bayanlara yönelik açmış olduğumuz kursların ürünlerini sergileyeceğiz. 

Şenliğimizde çeyiz ürünleri, nakış, giyim, el sanatları, halı-kilim, ahşap boyama, resim, ebru ve diğer kursiyerlerimizin çalışmaları sonucunda çıkan ürünlerimizi sergileyeceğiz. Sergilenecek ürünlerin tamamı el emeği, göz nurudur. Kurslarımıza katılan kursiyerler, kendi çeyizlerini hazırlamaya yönelik çalışmalarının yanında yapılan çalışmaların bir kısmını sipariş alınarak aile ekonomisine katkı sağlamaktadırlar ifadelerini kullandı.   Birçok Kurs Açılmaktadır Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından açılan kursların birbirinden farklı alanlarda halkın hizmetinde olduğunu vurgulayan Beyazduman: Hayat Boyu Öğrenme kurslarımız çok çeşitlidir. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda birçok kurs açılmaktadır. Örgün eğitim dışına çıkmış bütün bireylerin faaliyetlerimizden faydalanmasını sağlamak temel hedefimizdir dedi.  

Bin 100 Kişi Okuma Yazma Öğrendi 74 kursta bin 750 öğrenciye ve kursiyere bağımlıkla mücadele eğitimleri, okuma-yazma kurslarında bin 100 vatandaşa okuma-yazmayı öğrettiklerini söyleyen Beyazduman, bu anlamda ilin önemli bir açığını giderdiklerini söyledi. Bugün itibariyle açılacak olan sergiye tüm Muş halkının davetli olduğunu belirten Beyazduman: Faaliyetlerimizin içerisinde özellikle bağımlılıkla mücadele kapsamında 74 kurs açılmış ve bu kurslarımızda bin 750 öğrencimize ve kursiyerlerimize eğitim verilmiştir. Öte yandan okuma- yazma bilmeyen vatandaşlarımıza yönelik açtığımız okuma- yazma kursuna bin 100 vatandaşımız katılıp,  okuma- yazma öğretildi. Okuma- yazma kursuna katılıp ve başarı sağlayan kursiyerlerimize okuma-yazma belgesi verilmiştir. Faaliyetlerimiz öğrenmeye yönelik olacaktır. Yarın (bugün) merkezimizde düzenleyeceğimiz öğrenme şenliğine tüm Muş halkını davet ediyorum ifadelerini kullandı. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri