Muş Alparslan Üniversitesi dünya tiyatro repertuarının önemli yazarlarının oyunlarının yer aldığı Tiyatro Günleri’nin Bulanık etabını başlattı.

Muş’un Bulanık ilçesinde Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencilerinin kusursuz performansıyla gerçekleşen tiyatro festivali, muazzam bir başlangıçla seyircileri büyüledi.

Bulanık Kaymakamlığı ve Bulanık Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Bulanık Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, “Oy Tabip” oyunuyla muhteşem bir atmosferde gerçekleşti. Gençlik Merkezindeki etkinlikte Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencilerinin performansı, oyunu izleyenlerden alkış aldı.

Oyunun sonunda konuşan Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Kenan Yıldırım, katkılarından dolayı Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Oğuzhan Ocak’a teşekkür etti.

İlçenin kültür, sanat, bilim ve felsefe ile de anılması gerektiğini belirten Yıldırım, ilerleyen dönemlerde Bulanık Kaymakamlığı ve Bulanık Meslek Yüksek Okulu iş birliğiyle yeni projeler hayata geçireceklerini ifade etti.

Muş Alparslan Üniversitesi Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Ender Can Dönmez koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan oyunlar 03 Şubat 2024 tarihine kadar Bulanık Gençlik Merkezi’nde sahnelenmeye devam edecek. Fırat Demir