Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tiyatro Kulübü Yönetmeni Fırat Aykan tarafından tasarlanan “deli kız” adlı oyun üniversitede büyük ilgi gördü. Yaklaşık 400 kişinin izlediği tiyatro oyunu 2 aylık bir çalışma sonucu sahnelendi.

Muş’ta uzun yıllar tiyatro ile ilgilenen ancak daha sonra Zonguldak Karaelmas Üniversitesinde göreve başlayan Fırat Aykan daha önce bu üniversitede çeşitli tiyatrolar ile büyük beğeni kazanmıştı. Aykan, üniversiteli gençler ile sosyal ve kültürel alanlarda birçok başarıya imza atacaklarını ve çalışmaların bu doğrultuda devam ettiğini söyledi.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi gösteri salonunda sahnelenen tiyatro oyununun Genel Yönetmenliğini Yrd. Doç. Bülent Haner yaptı. Yönetmenliğini hemşehrimiz Fırat Aykan yaparken, senaryosunu Rahim Taş üstlendi.

Kalabalık bir oyuncu ekibi ile güzel bir tiyatro sahnelediklerini ifade eden Fırat Aykan çeşitli alanlarda yapmış oldukları tiyatrolarla ile Zonguldak’ta bir anda kültürel ve sosyal etkenlerin başında yer aldıklarını ve tecrübeli ekipleri ile daha nice başarılar yaşamak istediklerimi söyledi.

 Muşun Sesi Gazetesi