Skip to main content

2. ulusal fotoğraf yarışması başladı

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Kültür Turizm Müdürlüğü, bu yıl düzenlenecek olan fotoğraf yarışması ile ilgili duyuru yaptı. 1 Aralıkta son bulacak olan yarışmada dereceye girenlere para ödülü verilecek.

Yarışma detayları ile ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: Yarışma teması kapsamında katılımcılar; Türk mutfağının asırlık gelenekleri, pişirme teknikleri, zengin sofra sunumları, coğrafi bölgelerin simgesi haline gelmiş yerel malzemeler ve onların üretim süreçleri, geleneği aktaran usta şefler, farklı bir stille yeniden yorumlayan genç yetenekler ve sadece Türkiyede bulunabilecek lezzet keşifleri ile mutfak evrenimizi her açıdan ele almaya davet ediliyor. Ancak teslim edilecek çalışmalarda, mutfak kültürümüzün sanayileşmiş ve özünden uzaklaşmış yanlarından ziyade, zanaatkârlık, el emeği ve becerisi gerektiren, rafine örneklerin ve nesiller arasında aktarılan değerli gastronomik birikimin konu edilmesi bekleniyor.

Bu yarışma ile Kültür ve Turizm Bakanlığının tanıtımda sürdürülebilir bir marka değeri oluşturmak amacıyla 2014 yılında Home of…/Ev-yurt konseptiyle başlattığı küresel imaj kampanyasının alt segment kampanyalarından; Ev Yapımı-Home Made temasının desteklenmesi ve fotoğraf aracılığıyla dünyada öne çıkarmak istediğimiz gastronomik değerlerimizin tanıtılması hedeflenmektedir.

Ülkemizin fotoğraf alanında yaratıcı işler üretme potansiyeline sahip bireylerinden, Türkiye’nin tanıtım elçileri olmaları ve bu perspektifle üretecekleri işleri paylaşmaları istenmektedir.

Türkiyenin zengin mutfak kültürünün yanında, yerel gıda üretim ve işleme geleneklerini, yurt dışından Türkiyeyi ilgiyle izleyen uluslararası gezginlere tanıtacak, hatta tatil ajandalarında Türkiyeye yer açmak konusunda onları heveslendirecek, merak uyandırıcı kapsamlı bir görsel ve enformatif içeriği bir araya getirmesi amaçlanmaktadır.

Bu arşivin ileride yemek kitabı ve hediyelik kartlar gibi ilgi çekici ürünler ve başvuru kaynaklarına dönüştürülmesi yoluyla da projenin katma değer yaratması planlanmaktadır. Kampanyanın ülkemiz insanları tarafından benimsenmesini sağlamanın yanı sıra, zengin bir görsel arşiv oluşturulması da yarışmanın amaçları arasındadır. Sayısal-renkli kategoride düzenlenen yarışmaya en çok 4 fotoğraf ile katılınabilir. Fotoğraflar online (çevrimiçi) olarak http://www.tfsfonayliyarismalar.org/yarisma_detay.asp?s=166 adresinden yüklenecektir. Yarışmaya son fotoğraf gönderim tarihi 1 Aralık 2015tir. Ödüller: • Birincilik ödülü : 5000,- TL • İkincilik ödülü : 3000,- TL • Üçüncülük ödülü : 2000,- TL • Mansiyon (3 adet) : 1000,- TL • Sergileme (En fazla 80 adet) : 250,- TL(Teknik Şartname ve ayrıntılar Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Resmi sayfasında ulaşılabilir)

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri