İlimizin kendine layık yetiştirdiği ender evlatlarından birini kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Çok üzgünüz, kederliyiz, acılar içindeyiz. Duygularımızı kelimelerle ifade edememenin şaşkınlığını yaşıyoruz.
Ben 14 yaşında tanıştım Nizamı Alem davasının kahraman alpereniyle. Dürüst, kararlı, onurlu, dik duruşlu, alçak gönüllü, milletini, Memleketini seven, ruhunun güzelliği yüzüne yansımış Muhsin YAZICIOĞLU`nun Yoldaşı, Sırdaşımız Dert ortağımız ABDULLAH ALPTEKİN HAS Abimizi kaybettik. Kader işte ne edersin, bizler imanın şartlarına iman etmiş insanlarız inancımız gereği bu acıya da katlanacağız. İnsan Yaşarken ve ölürken her şey ona bir ölçüdür. Bundan dolayı cenaze törenleri de bir ölçüdür. Milyonların dualarıyla uğurlanmak her faniye nasip olmaz. Bir çok kişiye örnek birisiydi, yaşadığında nasıl örnek olduysa vefatında da aynı örnekliği bizlere gösterdi. Gençlere önem verirdi, Kötü Alışkanlıklardan alı koymak için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışırdı. Kimseye kızmadı, Kapısı dost kapısıydı, her kese, her düşünceye, her duruşa açıktı. Her gün onlarca misafiri vardı Has abinin, demliğinde çayı, Cezvesinde  köpürdüyen kahvesi hiç bitmezdi, Hele O güler yüzlü muhabbeti yok muydu, muhabbet ortasında çay dolduruşu, içtikçe içesi geliyordu insanın, Elinde Muhsin Yazıcıoğlu püsküllü tesbihi elden ele dolaşıyordu. Has Abi Tek başına bir değerdi. Gençliğimiz ondan kardeşliği, sevgiyi ve saygıyı öğrenmiştir.
Devletimizin gücü milletimizin birliği, dirliği , vatanımızın bölünmezliği, dilimiz, dinimiz, bayrağımız ve bütün sosyal değerlerimizin, yaşaması için devamlı çırpınırdı.
Allah onu genç yaşta rahmetine layık gördü. Fakat yaşamış da olsa, hakkın rahmetine kavuşmuşta olsa içimizde, aramızda bir ABDULLAH ALPTEKİN HAS daima yaşayacaktır. İnsan ölünce değil, unutulunca ölürmüş. Kalbimizin en mutena yerindesin Koca Reis. Seni unutmayacağız
Sen Hakka yürürken geride kalanlara en büyük nasihatın ölüm olduğunu bir kere daha hatırlattın. Allahu Teala seni Peygamber Efendimize, komşu eylesin.