Skip to main content

PKK’lının babasına ziyaret

Muş Haber Fotoğrafı

BBP Genel Başkanı Destici, Hakkari’nin Çukurca İlçesi yakınlarında düzenlenen operasyonlarda öldürülen PKK’lı Sezer Arslan’ın Muş’un Korkut İlçesi’ne bağlı İçboğaz Köyü’nde oturan ailesine taziye ziyareti yaptı

BBP Genel Başkan Mustafa Destici, düzenlenen operasyonlarda öldürülen Muş’un Korkut İlçesi İçboğaz Köyü’nde oturan Sezer Arslan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Taziye evi ve oğlunun mezarına Türk Bayrağı çektiren ve PKK’ya yönelik tepki mesajlarıyla dikkat çeken baba Mehmet Arslan’la görüşen Destici, kendisine Türk Bayrağına sarılı Kuran-ı Kerim hediye etti.

BBP Genel Başkanı Destici, şöyle dedi:
Türkiye bugün hala terör belası ile karşı karşıya ise, halen kardeş kardeşe kırdırılmak isteniyorsa, halen bu ülke küçük parçalara getirilip yutulmak isteniyorsa, maalesef 27 yıldır bu ülkeyi yönetenlerin vebalidir. Bu ülkeyi yönetenler, bu oyunu göremedi. Terör 30’dan fazla ülkede yapılanmışsa, 30’dan fazla ülke buna destek veriyorsa, bunun Kürt kardeşlerimizin hakkını savunmak için kurulmuş veya bunun mücadelesini yapan bir örgüt olduğunu söylemek mümkün değil. Çünkü uluslararası bir örgüt. Türkiye sadece 75 milyonun kendinden ümit beklediği bir ülke değil. Tüm mazlum milletlerin gözü Türkiye’dedir. Hepsi Türkiye’nin kendisine el uzatmasını bekliyor. Türkiye ağabey, Türkiye bize sahip çıksın, Türkiye bizim dertlerimizi dindirsin. Suriye, Kürtleri kendisi içeride ezerken, kimlik bile vermezken, oy bile kullandırtmazken, bu PKK terör örgütüne yıllardır bu kadar niye sahip çıktı, kamp verdi. İran da yaptı bunu dönem dönem, Irak da yaptı. Türkiye’yi zayıflatmak istediler.”

Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Destici, “Ankara’dan buradaki bölgedeki yaşayan kardeşlerimize, bütün bu cani faaliyetlerden sonra siz de tepki gösterin demek doğru bir şey. Ama onu Ankara’dan değil, bizzat Sayın Başbakan buraya gelecek. Evladını okula göndermiş, ama sen devlet olarak sahip çıkamamışsın. Bunu koruyamamışsın ve çocuğun nihayetinde ölüsünü getirtmişsin. Sen kendine emanet edilen emanete sahip çıkacaksın. Bölge hala bugün, Türkiye’nin en işsiz, en eğitimsiz bölgesi. Gelir dağılımından halen en az payı alan bölge” dedi.

Çocuğunu okumak için okula gönderdiğini ancak, kandırılıp dağa götürüldüğünü belirten Baba Mehmet Arslan, “Ben çocuğumu okula gönderdim. Kandırıp dağa çıkardılar. Başka devlet yok. Devletimiz bir. Biz Müslümanız. Milletimiz, bayrağımız, kitabımız birdir.” dedi.

Hakkari’nin Çukurca İlçesi yakınlarında düzenlenen operasyonda öldürülen 17 yaşındaki Sezer Arslan’ın ailesi Muş’un Korkut İlçesi’ne bağlı İçboğaz Köyü’nde taziye evi ve mezarlığa Türk Bayrağı dikmiş, PKK’ya tepki göstererek, birlik beraberlik mesajı vermişti. Muş`un Sesi Gazetesi 

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri