“SEÇİM ARİFESİNDE YAPILAN HİZMETLER İKTİDARIN AYIBIDIR”
Doğru Yol Partisi (DYP) seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı Mahmut Nedim Bilgiç, yapılan kamu oyu yoklamalarında DYP’nin yüzde 18’lerde olduğunu belirterek, yüzde 24’lük oy oranı bulunan Ak Parti’den sonra ikinci parti konumunda olduğunu söyledi.

 
 Muş’un Korkut İlçesi’nde 30 Temmuz Pazar günü yapılacak olan belediye encümeni seçimleri öncesinde bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak için, yardımcısı Veysi Şahin ile birlikte Muş’a gelen DYP seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı Mahmut Nedim Bilgiç, DYP İl Başkanlığı binasında partililerle bir araya geldi. Korkut İlçesi’nde yapılacak olan seçimler öncesinde hükümetin seçmeni cezp etmek için hizmet kozunu kullandığını belirten Mahmut Nedim Bilgiç, 3.5 yıldan beri yapılmayan hizmetlerin seçim arifesinde yapılmaya başlanmasının iktidarın ayıbı olduğunu söyledi.
 
Belediye encümenliği seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Mahmut Nedim Bilgiç, “Korkut İlçesi’nin seçmenleri bu hafta sonu, Pazar günü sandık başına gidecekler ve kendi hür iradeleri ile tercihlerini yapacaklar. Korkut Belediyesi bütçesinin devredilmesi sebebiyle 9 belediye meclis üyesi düştü. Bu sebeple yeniden seçim yapılacaktır. Pazar günü halkın vereceği karara saygılıyız. Tabi bu tür seçimlerde hükümetlerin baskısı biraz fazla oluyor. Duyumlarımızda bu noktadır biraz. İktidar Korkut’ta da baskıyı arttırmış diye duyuyoruz. Ancak bizim umudumuzda belki bu amaçla ilçeye biraz hizmet girer. Bu vesile ile ilçenin suyu, yolu ve eksiklikleri giderilirse memnun oluruz. Korkut seçmeninin bu hizmeti hak eteğine inanıyoruz. Bu gerçekten gecikmiş bir hizmettir. Her şeye rağmen Korkutlu vatandaşımızın hür iradesi ile oyunu kullanacağını biliyoruz. Çünkü oy namustur. Korkutlu seçmenlerin hiçbir şekilde etki altında kalmayacağını ve hizmet tehdidine aldırmayacaklarından eminiz. Ama hizmetin gitmesinden de memnunuz doğrusu. Hemen Muş’un dibindeki bir ilçesinin içme suyu yoksa bunda geçmiş hükümetlerinde ve 3.5 yıldır görevde olan Ak Parti iktidarının da büyük suçu vardır. Bu kadar süredir bunu görmeyen ve seçim arifesinde bu iyi yapan iktidarın ayıbıdır bu” dedi.
 
 Yapılan tüm kamu oyu araştırmalarında DYP’nin ikinci parti olduğunu belirten Bilgiç, “Ak Parti tarafından yapılan ankette de yüzde 18’lerde olduğumuz görünüyor. Ak parti de yüzde 24’lerde görünüyor. Gelişen şartlar ve gelecek günler bizim lehimize doğru açık ve seçik bir şekilde gelişiyor. DYP inşallah tek başına bir iktidar olmayı hedefliyor. Olmazsa da koalisyonun büyük ortağı ve Başbakan’ın Sayın Mehmet Ağar’ın olması için çalışıyor. Biz önümüzde hiçbir engel görmüyoruz. Her tarafta parti şaha kalkmış durumda. İki aydır önemli bir yükseliş trendi içerisine girmiş bulunuyoruz” dedi.
 

 Erken seçimin gündemden düştüğünü ve Cumhurbaşkanını yeni seçilmiş bir iradenin seçmesinden yana olduklarını ifade eden Bilgiç, “Seçimin erkeni ile normali arasında 4-5 ay gibi bir zaman kaldı. Erken seçim gündemden çıktı gibi. 15 Kasım tarihinde zannedersem AK Parti büyük kongresini yapıyor. Bu arada sonbaharda erken seçim yapmak hemen hemen ortadan kalkmış gibi. Ancak Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce Mart ayında erken seçim yapma imkanı var. Yenilenmiş bir meclisin Cumhurbaşkanını seçmesinde büyük bir fayda olacağına inanıyoruz. Milletin iradesi yeniden tecelli etsin istiyoruz. Yeni irade Cumhurbaşkanını seçsin diyoruz. Biz DYP olarak seçim startını zaten vermişiz. Durmuyoruz, çalışıyoruz. Biz en büyük eksiğimiz olan sandık başında görev alacak olan üyelerimizi eğitmeyi planlıyoruz” diye konuştu. Haber: Emrullah Özbey NULL