Çeşitli spor dallarında başarılı olan okulun tek eksiğinin ise kapalı spor salonu olduğu belirtildi.

Cezaevinden eğitim kurumuna dönüştürülen Korkut Kümbet Yunus Emre Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) başarılara doymuyor. Muş il genelinde başarılı olan ilk 10 okul arasında yerini alan Kümbet YİBO, sportif faaliyetlerdeki başarılarıyla da dikkat çekiyor. Atletizm, güreş ve futbol gibi sportif faaliyetlerde başarılı öğrenciler yetiştiren okulun tek eksiğinin ise bir kapalı spor salonu olduğu dile getirildi. Muş’un en büyük kapalı alana sahip okulu olan Kümbet YİBO, 500 öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Kümbet YİBO’da öğrencilerle bir araya gelen Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Karakış, okulun tek eksiğinin kapalı spor salonu olduğu belirterek Valilik ve Kaymakamlığın girişimleri ile salonun yapılacağını ifade etti. Karakış, “Kümbet Yunus Emre İlköğretim Okulumuz 500 öğrencisi ile yerleşim dışında bulunan en başarılı YİBO’larımızdan biridir. İl düzeyinde ilk 10’a giren bir okulumuz. Başarı noktasında ise ilimizde sayılı okullar arasında. Eğitimde olduğu başarısı kadar sporda da Kümbet YİBO okulumuz oldukça başarılı. Her alanda burada çocuklar devletimizin güvencesi altında olduğu için yemesi, içmesi ve bakımı burada öğretmen arkadaşlarımız her türlü fedakarlığı gösteriyor. YİBO olduğu için pansiyon ve lojmanlarımız var. Ama sadece bir spor salonumuz yok. İnşallah Valiliğimiz, Kaymakamlığımız onu da gerçekleştirecek, onu da yapacaklar.” dedi.

Öğrencilerinin sürekli dereceler alarak Muş’ta başarılı olduklarını belirten Korkut Kümbet Yunus Emre Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) Müdürü Fahrettin Çelik, yapılan ziyaretlerden dolayı öğrencilerin motive edildiğini söyledi. Sportif faaliyetlerden sürekli dereceler geldiğini belirten Okul Müdürü Çelik, okulun eğitim öğretimde başarı gösterdiği gibi sosyal faaliyetlerde de başarı gösterdiğini; futbolda, güreşte, masa tanesinde dereceler aldıklarını ifade etti. 

 Cihan Haber Ajansı