Korkut ilçesinin Yolgözler köyü ile Altınova Beldesi’nde etkili olan sel, büyük çapla maddi zarara yol açtı. Muş’un Korkut ilçesinde etkili olan yağışlar ile birlikte Yolgözler Deresi’nin taşması sonucu 4 ev hasar görürken, 120 küçük baş hayvan telef oldu.

Alınan bilgilere göre, saat 14:00 sıralarında etkili olan dolu ve yağmur yağışının nedeniyle Yolgözler Deresi taştı. Derenin taşması sonucu 120 hane ve 2 bin nüfuslu Yolgözler köyde 4 ev zarar gördü. Yaklaşık 500 dönüm ekili tarım arazisinin tamamen sular altında kaldığı köyde, park halindeki bir traktör ve bir minibüs ise sel sularına kapılarak yaklaşık 300 metre sürüklenerek kullanılamaz hale geldi. Köylülere ait 120 küçükbaş hayvanda telef oldu.

Öte yandan Korkut ilçesinin Altınova beldesinde de Altınova Deresi’nin taşması sonucu çok sayıda ev ve ahır zarar gördü. Muş Valisi Erdoğan Bektaş, selin meydana geldiği bölgelerde incelemelerde bulundu.

Yolgözler köylülerinden Metin Demir isimli vatandaş, “Bir anda selin etkili olduğunu gördük. Yağışların etkisi ile dere taştı ve sel suları önüne gelen her şeyi alıp götürdü. Minibüs ve traktör bile sel sularına dayanamadı. Yüzlerce dönüm ekeli tarım alanı hasar gördü. Çiftçilerin tarlaları bahçeleri tamamen çamurla kaplandı” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi