Skip to main content

Korkut, öğretmenler günü’nü kutladı

Muş Haber Fotoğrafı

Korkut İlçesinde Öğretmenler Günü düzenlenen etkinlikle kutlandı. Korkut Kümbet Yunus Emre Yatılı Bölge Ortaokulu’nda düzenlenen törene Kaymakam Bekir Abacı, İlçe Belediye Başkanı Sait Elitaş, İlçe Mili Eğitim Müdürü Hanifi Çelik, Şube Müdürleri Şaban Deniz ve Veli Elitaş, İlçe Kurum Amirleri, Okul Müdürleri ve ilçede görevli tüm öğretmenler ile okul öğrencileri katıldı.

Öğretmenlere karanfil dağıtımı ile başlayan programda bir konuşma yapan Kaymakam Bekir Abacı, eğitimi öğretmeni dert edinmesi gerektiğini belirterek ne kadar dert edinilirse o kadar başarının fazla olacağını söyledi. 3 aylık görevinde 35 eğitim kurumunu ziyaret ettiğini ifade eden Kaymakam Abacı, şunları söyledi: “Hepinizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun. İki gün önce imam arkadaşlarımızla da böyle bir konuşma yapmıştık. Sayın Valimizde teşrif etmişlerdi. O toplantıda söylemiştim imamlığı ‘onlardan daha iyi bilmiyoruz, biz öğretmeyi sizden iyi bilmiyoruz’ bunun açık yüreklilikle ifade ederekten birkaç noktayı vurgulamak istiyorum. Birincisi değerli arkadaşlar biz eğitim ve öğretim diyoruz öğretme konusunda belli aşamalar kat etsek de ilk önce eğitimden bahsettiğimiz için ben hem kendi hayatımdan hem yaşadığımız çevreden bu konuda biraz eksik kaldığımızı düşünüyorum. Eğitimin niteliği konusunda, eğitim konusunda çocuklarımıza neler yapılabileceğini kutlama yaptığımız okulumuzda gerçekten gördüm.

Arkadaşlar ilçemizde göreve başlayalı 3 ay oldu. 3 aylık görevimde 41 öğretim kurumdan 35 öğretim kurumunu ziyaret ettim. Okulların sorunlarıyla yakından ilgileniyorum. Yalnız bu sıkıntı, sorunların sadece Kaymakamın değil Milli eğitim Müdürünün değil tüm Öğretmen arkadaşlarımızın çok yakından ilgilenmesi gerekir. Eğitim dert edinmektir, öğretim dert edinmektir. Ne kadar dert edinirsek o kadar başarılı oluruz. Tüm öğretmenlerimize başarılar diliyorum” dedi. 24 Kasım Öğretmenler Günü programının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Çelik günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Öğretmenliğin Peygamber mesleği olarak nitelendirildiğini ifade eden Çelik, “Öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal ne kadar değerli bir meslek olduğu kelimelerle anlatılamaz. Peygamberler mesleği olarak nitelendirilen bu kutsal mesleğin bu şekilde değerli olması kabul ederiz ki insanı eğitmesinden gelir. Sizden şunları rica ediyoruz değerini bilerek, bulunduğumuz çevrede, çalıştığımız okullarda öğrencilerimize, okulumuza sahip çıkmanızdır. İmkansızlıklar zorluklar bulunduğumuz ortamdaki eksikler bizi hiçbir zaman yıldırmamalıdır bizi fedakarlık yapmaktan alıkoymamalıdır. Sizler bizim için, çocuklar için değerlisiniz. Çünkü Çoğu şeyi unutabiliriz ama herkesin aklında öğretmenleri iz bırakmıştır. Şuan buradaki herkesle sırayla konuşmaya kalksak bir öğretmeninin ismini söyleyebilir. Öğretmenlik iz bırakan bir meslektir. Hepinize başarılar diliyorum.” Dedi. Yapılan konuşmalardan sonra Yılın öğretmeni Altınova YBO Müdür Başyardımcısı Cüneyt Deniz, en başarılı Yatılı Bölge Ortaokulu olan Kümbet Yunus Emre, gündüzlü okullar içerisinde en başarılı olan Konakdüzü köyü ortaokulu, köy ilköğretim okulları içerisinde hem okul düzeni ve tertibi bakımından Gültepe okullunun idareci ve öğretmenlerine başarı plaketi dağıtıldı. Adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni ile program son buldu.

Daha fazla başarılı öğrenci yetiştirmek için gayretle çalışmaya devam edeceklerini belirten Konakdüzü Ortaokulu Müdürü Mesut Erden, Fen, Anadolu ve Anadolu Öğretmen Liselerine öğrenci gönderme gururu yaşadıklarını söyledi. Okul Müdürü Erden, konuşmasını şöyle sürdürdü: “bu yarışta biz de vardık; Şartları aynı olmayan yüzlerce okulla aynı yarışta yer alan bir köy okuluyuz biz. “Bu yarışta biz de varız!” dedik ve yeri geldi soba etrafına toplanıp test çözdük, yeri geldi kaynak kitap sıkıntısı yaşadık, yeri geldi özel hayatımızdan feragat ettik. Biz öğrencileri itekledik, onlar da büyük bir azimle çalıştı, emeklerimizin karşılığını gurur verici sonuçlarla ödedi. Yaşanan tüm zorluklara, imkânsızlıklara güzel bir cevap verdik ve bir öğretmenin alabileceği en büyük ödülü aldık. Öğretmen ve öğrenciler bu yarışta yalnızdık belki ama Kaymakam Bey’in ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de eğitime verdiği önem ve bizi yalnız bırakmaması gücümüze güç kattı. Bir sınıf olan 8.sınıfımızın yarısını fen lisesi, Anadolu lisesi, Anadolu öğretmen lisesi gibi okullara yerleştirdik. Gururumuz tarifsiz… Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri