Muş Fenerbahçeliler Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Korkut’ta 42 öğrenciyi traş ettirdi. Muş Fenerbahçeliler Derneği tarafından 23 Nisan öncesi ihtiyaç sahibi 42 öğrenci ücretsiz traş ettirildi

Korkut Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda (YİBO) ihtiyaç sahibi öğrenciler tıraş ettirildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi 42 öğrenciyi tıraş etmeyi hedeflediklerini belirten Muş Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Metin Işık, dernek olarak 15 kız ve 27 erkek öğrenciyi tıraş ettiklerini söyledi.

Korkut Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen öğrencileri tıraş ettirdiklerini belirten Metin Işık; “Dernek olarak 23 Nisan öncesi ihtiyaç sahibi öğrencileri tıraş ettirmeyi kararlaştırmıştık. Korkut Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler sonucu Korkut YİBO’da ihtiyaç sahibi öğrencileri tıraş ettirdik. Bu kapsamda 15 kız öğrencinin saç bakımlarını ve 27 erkek öğrenciye saç tıraşı yaptık. Bu çalışma öğrencileri çok sevindirdi. Çünkü YİBO’da eğitim öğretim gören öğrencilerin birçoğu köylerde yaşıyor ve maddi durumları çok düşük” dedi.

Korkut Milli Eğitim Müdürü Mümtaz Bilgin ise; “Fenerbahçeliler Derneği ile Fenerbahçe Spor Kulübü Muş’ta çok güzel çalışmalara imza attılar. Bundan önce öğrencilere kırtasiye yardımı ve 320 öğrenciye de giyecek yardımı yapıldı. Fenerbahçeliler Derneği’nin yapmış olduğu bu çalışmalar ihtiyaç sahibi çocukların yüzlerini güldürüyor. Diğer sivil toplum örgütlerinin de bu tür yardım çalışmalarını yapmaları güzel olur” diye konuştu.

 Muş`un Sesi Gazetesi