10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda Korkut’taki engelliler unutulmadı. Daha önce ilçedeki engellileri tespit eden Emniyet Müdürlüğü, maddi durumu düşük olanlara tekerlekli sandalye hediye etti. Polis-vatandaş ilişkisini arttırmak için ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini belirten Korkut Emniyet Amiri Ahmet Türe, fırsat buldukça sık sık vatandaşların sıkıntılarını dinlediklerini söyledi.

Engelliler Haftası nedeniyle engellilere destek olmak için proje hazırladıklarını belirten Ahmet Türe; “Polis-halk ilişkileri çerçevesinde başlatmış olduğumuz etkinlikler kapsamında, vatandaşlarımızla bütünleşmek, dertlerini dinlemek ve sorunlarını çözmek için elimizden gelen gayretleri göstermekteyiz. Bunlardan sadece bir tanesi olan engelli vatandaşlarımızı da unutmayıp, bir gönül almak veya sevgimizi de paylaşmak için 10 tane tekerlekli sandalye hediye ettik. Taleplerin artması bu mini projemizi büyütecek gibi gözükmektedir. Hep birlikte, tek bir yürek olarak atmak ümidiyle” dedi.

Emniyet Ahmet Türe ve polis memurları, engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, tekerlekli sandalye hediye etti. İHA