Kış mevsimi etkili bir şekilde devam edip yaşamı olumsuz yönde etkilerken, çocuklar içinde eğlence kaynağı oldu. Okulların yarı yıl tatilinde olması sebebiyle boş vakitleri oldukça fazla olan çocuklar evlerinden aldıkları tepsi ve kornişlerle kayak yaparak zamanlarını geçirmeye çalışıyorlar.

Tatillerini kayak yaparak geçiren çocuklar, eğlenceli vakit geçirirken güzel görüntüler oluşturuyorlar. Muş’un korkut ilçesinde okulların tatilde olması sebebiyle kayak yaparak eğelenen çocuklar, ilçedeki tepeleri adeta kayak merkezi haline getirdiler. Tepelerden aşağıya doğru kayan çocuklar güzel görüntüler oluşturuyorlar.

Yarı yıl tatilinin büyük kısmını kayak yaparak geçirdiklerini söyleyen Korkut Yatılı Bölge İlk Öğretim beşinci Sınıfta okuyan Fatih ve Funda Gündoğdu isimli çocuklar, “yarı yıl tatilimizi bazı oynayarak geçiriyoruz. Ama en çok evlerimizin yakınında bulunan yerlerde evden aldığımız korniş ve çay tepsileri ile kayak yapıyoruz. Kayak yapmak bizler için çok zevkli. Evimizin yakınındaki tepe bizim için çok güzel bir şans. Tepenin uzunluğu yaklaşık yüz metre uzunluktadır. Biz burayı kayak pisti haline getirdik ve her gün gelip burada kayarak yarı yıl tatilimizin büyük bölümünü kayak yaparak geçiriyoruz” şeklinde konuştular. Sabri Yıldırım

 NULL