Korkut ilçesine bağlı Altınova beldesinde vatandaşlar, olası sel felaketine karşı nöbet tutuyor. 7 bin nüfuslu Altınova’da her yıl ilkbahar ve sonbahar döneminde etkili olan yağışların ardından belde merkezinden geçen Çaksur Deresi’nin taşması sonucu sel felaketi yaşanıyor. İlkbahar ve sonbahar aylarında sel ile karşı karşıya kalan beldesi sakinleri, yağışların başlamasıyla sel nöbeti tutmaya başladı.

Altınova Belediye Başkanı Ecvet Budak, “Konuyu defalarca yetkililere bildirmemize rağmen, beldemiz içinde bir önlem alınmadı. Bu nedenle, vatandaşımız sel nöbeti tutmaktadır.” dedi.

Başkan Budak, “Beldemizi ikiye bölen Çaksur Deresi’nin taşması ile ilkbahar ve sonbaharda sel felaketleri meydana gelmektedir. Belediye imkanları bunun önüne geçemiyoruz. Geçtiğimiz yıl meydana gelen selde, can kaybı yaşanmadı fakat bir çok hayvan telef oldu. Devlet Su İşleri’ne (DSİ) defalarca uyarıda bulunduk. Fakat dere yatağında bir çalışma yapılmadı. Derenin istinat duvarları yıkılmış durumda. Selin ne zaman geleceği belli olmadığı için, vatandaşlar geceleri nöbet tutmak zorunda kalıyor.” şeklinde konuştu. NULL