Skip to main content

Şampiyon belli oldu

Muş Haber Fotoğrafı

Amatör Lig Play Off final karşılaşmasında Hasköy Spor’u 4-1 mağlup eden Öz Muş Ovası Spor şampiyonluk ipini göğüsleyerek terfi maçlarda ilimizi temsil etmeye hak kazandı

Muş Amatör Spor Kulüpleri Play Of müsabakaları sona erdi. Final maçında Hasköy Sporu 4-1 mağlup eden Öz Muş Ovası şampiyonluk ipini göğüsledi. Final karşılaşmasını Vali Erdoğan Bektaş da izledi.

MuŞ’taki amatör müsabakalarda şampiyon olup terfi maçlarda ilimizi temsil etmeye hak kazanan Öz Muş Spor’un 3. Lig’e yükselmesi için gerekli desteğin oluşturulacağını kaydeden Vali Erdoğan Bektaş, Muş’un profesyonel ligde bir takımın olması için destek vereceklerini söyledi.

Hasköy spor ile sahasında karşı karşıya gelen Özmuş spor maçı 4-1 kazanarak 2008-2009 amatör lig şampiyonluğunu ilan etti.
Amatör lig mücadelelerinin başlangıç döneminde 18 takımın katılımı ile oluşturulan müsabakalar grup birincileri olan Muş Ovası Spor, Öz Muş Spor ve Hasköy spor takımının katıldığı Play off müsabakaları ile devam etmişti. Kıyasıya geçen ve zaman zaman gergin anlarında yaşandığı play off maçları dün itibari ile sona erdi ve 3’üncü lige yükselme mücadelelerinde il temsilcisi Öz Muş Spor oldu.

Özmuş spor ile Hasköy spor arasında oynanan final maçının konuk misafiri olarak tribünlerdeki yerini alan Vali Erdoğan Bektaş’a futbol severler yoğun sevgi gösterdi. Muş’a Vali olarak atanması ile başlayan ve Muş’u ve Muş insanını tanıma noktasında yaptığı tespit trafiğine futbolu da ekleyerek bir ilde profesyonel lig takımı olmalıdır sözlerine de yer veren Vali Bektaş son şampiyon Öz Muş Spora destek ve yardımların yapılacak olan çalışmalar sonucu netlik kazanacağını ve şimdilik söylenecek bir şeyin olmadığını söyledi.

Öz Muş Spor Teknik Direktörü Şemsettin Çiftçi şampiyonluğu Muş halkına armağan ederken Muş halkına yaptığı çağrısında “şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır” dedi.

Çiftçi, Özmuş spordan başlayarak ilde spor kalitesinin yükselmesinde emek sahibi olan tüm takımların Muş adına bir arayış içerisinde olduğunu kaydederek sırada ön plana alınması gerekenlerin başında kardeşlik ve birlik duygusu gelmektedir. Bizler elde ettiğimiz şampiyonlukla henüz yolun başına gelmiş bir vaziyette siyasetçisinden bürokratına, amirinden işçisine, esnafından eğitimcisine, kadar destek ve güven bekliyoruz. Muş’un bir takımının profesyonel ligde oluşu demek ilimizin farklı bir alan içerisinde ekonomisine katkısında artış demektir. İyi bir ekip ve sıkı bir birliktelik kurduğumuz takdirde bu duygular kaçınılmaz olacak ve Muş spor kamuoyu alanında tek yürek ve tek çatı altında olacaktır. Dileğimiz bu bir başlangıçtır ve devamının ilimize yakışır bir şekilde gelmesinden yanadır. Tüm Muş halkına sonsuz sevgilerimi sunuyor Öz Muş Sporun şampiyonluğunu bir kez daha kendilerine armağan ediyorum” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri