Muş 1. Amatör Küme’de Zaferspor ile Hasköyspor arasında oynanan karşılaşma sonrası olaylar çıktı. Hayli gergin geçen ve hakemin 6 kırmızı kart, 10 sarı kart gösterdiği maçın bitiş düdüğüyle saha adeta savaş alanına döndü.Muş amatör kümede geçen hafta oynanan ve Zaferspor’un 4-3 kazandığı karşılaşmanın rövanşı Hasköy Şehir Stadı’nda oynandı. Hayli gergin geçen karşılaşmada hakem 6 kırmızı, 10 sarı kart gösterdi. Hasköyspor’un 3-0 üstünlüğüyle sona eren karşılaşma sonrası saha adeta savaş alanına döndü.


Hakemin bitiş düdüğüyle her iki takım futbolcuları birbirlerine girerken, taraftarların da kavgaya karışmasıyla olaylar daha da büyüdü. Tekme ve yumrukların havada uçuştuğu olaylarda bazı futbolcular aldıkları darbeler sonucu yerde kalırken, bazı futbolcular da çeşitli yerlerinden yaralandı. Olaylar güvenlik güçlerinin müdahalesiyle güçlükle önlendi.


Öte yandan, geçen hafta oynanan ve Zaferspor’un Hasköyspor’u 4-3 yendiği ilk maçta taraftarlar arasında yaşanan arbedenin tekrar yaşanmaması için Muş Emniyet Müdürlüğü ve Hasköy Kaymakamlığı her iki takımın futbolcularını bir araya getirmişti.


Park Lokantası’nda dün düzenlenen yemekte bir araya gelen her iki takımın oyuncularına centilmenlik ve dostluğun kazanacağı bir maç olması için uyarılarda bulunan Emniyet Müdürü İsmet Türkmen ve Hasköy Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, olaysız bir maç oynanması dileğinde bulunmuşlardı. Ancak bugün yaşanan olaylar, düzenlenen dostluk yemeğine gölge düşürdü.

NULL