Antalyanın Kumluca ilçesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Muş Hasköy Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine meyve sebze gönderdi.

Deniz Feneri Derneği ve ÖNDER tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı tüm Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında gerçekleştirilen iyilik projesi kapsamandı Kumluca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Muş Hasköy Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine meyve sebze gönderdi.

Projeye destek veren Kumluca Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadriye Girgin, Okullarımızın, aile ortamlarımızın, ülkemizin ve dünyamızın daha yaşanabilir, daha huzurlu bir hale gelmesine katkıda bulunmayı amaçladık dedi.

Girgin, Bu proje kapsamında öğrencilerimiz, narenciye ve sebze diyarı Kumluca’dan Muştaki öğrenci ve öğretmenlere portakal, limon, domates, biber ve patlıcan gönderdi. Okul idaresi, öğretmen, öğrenci ve velileri hep birlikte bu projeye gönül verdiler. Öğrenci ve velilerimiz narenciye bahçelerinden ve seralarından topladıkları sebze ve meyveleri okula getirdi. Ardından paketleme işleri tamamlanarak Muş Hasköy Anadolu İmam Hatip Lisesine gönderildi.

Muş Hasköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmenlerinden Ali Alpaslan ise Kumlucalı öğrenci kardeşlerimizin davranışları biz öğretmenleri ve öğrencilerimizi çok mutlu etti. Ülke olarak kardeşliğimizi pekiştirmek ve yaşamak için mesafelerin bir öneminin olmadığını anladık. Bize Kumlucadan meyve sebze gönderen kardeşlerimize teşekkür ediyoruz dedi.

 

Muş Manşet Gazetesi