Muş-Ağrı karayolu üzerinde kış mevsiminde sürücüler için zorlu bir geçit olan ‘Kazana Rampası’ özellikle yağışlı ve fırtınanın etkili olduğu günlerde geçit vermez bir engel olmaya devam ediyor.

Muş-Ağrı karayolu ile Bulanık ve Malazgirt ilçelerine ulaşımın sağlanması için kullanılan yol güzergahında bulunan ‘Kazana Rampası’ kış mevsiminde sürücüler için önemli bir engel. Kış mevsiminin uzun ve çetin geçtiği illerin başında gelen Muş’ta ‘Kazana Rampası’ ayrı bir zorluk teşkil ediyor. Muş-Ağrı yolunun 40. kilometresinde bulunan ‘Kazana Rampası’ özelikle yağışlı ve fırtınalı havalarda araçlara geçit vermezken ulaşımda da ciddi aksamalar yaşanmasına sebep oluyor. Bölgede bulunan karayolları bakım evinin kış mevsiminde ulaşımın sağlıklı bir şekilde yürümesi için çok önem arz ettiğini söyleyen sürücüler, ‘Kazana Rampası’nın önemli bir bölge olduğunu söylediler.

Kış mevsiminde ulaşımın bazen aksaklıklara sebep olduğunu söyleyen sürücüler ‘Kazana Rampası’nın ulaşım için çok dikkat edilmesi gereken bir bölge olduğunu söyleyerek, “Kış mevsiminde yağışlı ve fırtınalı günlerde ‘Kazana Rampası’ geçit vermiyor. Bölgenin rampa ve yüksek olması sebebiyle çoğu zaman tipi ve fırtına etkili olarak yolu kapatabiliyor ve adeta göz gözü görmüyor. Olumsuz hava şartları yaşandığı zaman bu bölgeyi geçmek sürücüler için zor oluyor. Ama bölgede karayolları bakım evinin bulunması çok iyi bir fırsattır. Zaten bu bölgedeki çetin şartlar sebebiyle bölgeye kurulduğu kesindir. Etkili olan olumsuz hava şartlarında ekipler zaten sürekli yollarda çalışma yaparak trafiğin sağlıklı yürümesine sebep oluyor. Ancak etkili olan kış mevsimi günlerinde bölge sürücüler için çok zorlu bir engeldir” şeklinde konuştular.

 Topkan Haber Ajansı