Muş’un Güzeltepe Köyü’nde kaçak elektrik kontrolü yapan TEDAŞ Müessese Müdürlüğü ekipleri, inceleme yaptıkları 16 evin 16’sında da kaçak elektrik tespit etti.


TEDAŞ Müessese Müdürlüğü kaçak elektrik kullanımının önüne geçebilmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler, il genelinde yüzde 50’lere varan kaçak elektrik kullanımının önlenmesi amacıyla köylere baskınlar düzenliyor.


Muş’un Güzeltepe Köyü’nda kaçak taraması yapan ekipler, elektrik direklerinden özel hat çekilmesi ve sayaçların ters döndürülmesi yöntemiyle 16 kaçak elektrik kullanımını tespit etti.


Güzeltepe Köyü’nde kaçak elektrik taraması yapan TEDAŞ ekipleri, Süleyman Kaya isimli vatandaşın evinde yaptıkları aramada dijital sayacı görünce aboneye ’teşekkür’ etti. Ancak daha sonra eve direkten özel olarak kaçak hattı çekildiğini gören TEDAŞ ekipleri şaşkına döndü. Kaçak elektriği kesen ekipler, Süleyman Kaya hakkında yasal işlem başlattı.


Denetim çalışmalarına katılan ve köylülere kaçak elektrik kullanmamaları konusunda uyarılarda bulunan TEDAŞ Müessese Müdürü Mustafa Sezgin, kaçağın önüne geçebilmek için büyük çaba gösterdiklerini söyledi. Sezgin, “Güzeltepe Köyü’nde kaçak elektrik kullanımı tespit ettiğimiz 16 abone hakkında yasal işlem başlatılmıştır.


Kaçak elektrik kullandığı tespit edilen vatandaş, yüz kızartıcı suç olan hırsızlıkla yargılanıyor. Bu vatandaşın çocuğu bile bir devlet dairesine yerleşemiyor. Ama bizler kaçak elektriğin önüne geçebilmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.

NULL