Muş Merkeze bağlı 65 kilometre uzaklıkta olan Bostankent köyündeki vatandaşlar bu yıl ilk defa köy yollarının düzenli olarak açıldığını söyleyerek, çalışmalarından dolayı İl Özel idaresi Genel Sekreteri Ali Edip Budan ve Özel İdare çalışanlarına teşekkür dileklerini sundular.

Muş Merkeze bağlı 65 kilometre uzaklıkta 200 hane 2 bin nüfusa sahip Bostankent köyündeki vatandaşlar İl Özel İdare karla mücadele ekiplerine yol açma çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Her kış mevsiminde köy yollarının kapalı olduğunu söyleyen köy halkı, bu sezon il özel idare ekiplerinin yoğun çalışmalarıyla yollarının sürekli açık olduğunu belirttiler.

Bostankent köyü halkı Karla mücadele kapsamında yol açma çalışmalarını sürdüren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Edip Budan ile çalışanlarına teşekkür dileklerini ileten köy halkı bu yıl köy yollarında sıkıntıların olmadığını söylediler.

Merkeze bağlı Bostankent köyünde yaşayan Ali Rıza Tekin isimli vatandaş köy halkı adına İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Edip Budan’a teşekkür ederken, çalışmalarının devamını diledi. Tekin açıklamasında, “Geçmiş yıllardaki kış aylarında sürekli köy yollarımız kapalı durumdaydı. Yalnız İl Özel İdaresinde yeni göreve başlayan Genel Sekreter Ali Edip Budan, vatandaşların mağdur olmamaları için köy yollarında sürekli çalışma yaptığını görüyoruz. Bizim köy yollarımızın ise kaç yıldan sonra ilk defa böyle açık olduğunu gördük. Bu sene hiç birimiz yollarda mağdur olmadık. İstediğimiz gün ve saatte merkeze gidebiliyoruz. Biz halka hizmetin bunun olduğunu düşünüyoruz. Allah nazardan saklasın, inşallah bu çalışmaların devamı gelir. Köy halkı adına önce sayın Valimiz Erdoğan Bektaş ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri sayın Ali Edip Budan’a teşekkür ediyorum” dedi
 Günaydın Muş Gazetesi