Karpuz satarken aniden ortadan kaybolan çocuktan 3 gündür haber alınamıyor. Muş-Erzurum karayolunun Murat Köprüsü mevkiinde karpuz satışı yapan Ceyhan Ayhan (7), 3 gün önce kayıplara karıştı. Yol kenarındaki tarlalarında yetiştirilen karpuzu satarken aniden ortadan kaybolan Minik Ceyhan, ailesini yasa boğdu.

Özel bir şirkette bekçilik yaparak geçimini sağlamaya çalıştığını belirten 7 çocuk babası Şerif Ayhan (35) ailesiyle birlikte Muş-Erzurum karayolu üzerinde bulunan şirkete ait evde kaldıklarını anlatarak, “Ceyhan, 3 gün öncesine kadar yolun kenarında karpuz satıyordu. Öğle saatlerinde aniden ortadan kayboldu. Akrabalarımla birlikte 3 günden beri aramadığımız yer kalmadı, hala izine rastlamadık. Devletten çocuğumun bulunması için yardım bekliyorum. Benim bundan sonra yapabileceğim bir şey yok. Ceyhan’ın mafya tarafından kaçırıldığından endişe ediyorum. Durumu İl Jandarma Komutanlığı’na bildirdim. Temennim çocuğumun sağ salim bulunmasıdır” dedi.

Çocuğunun bir an önce bulunmasını isteyen Anne Fehinaz Ayhan ise (30), “Öğle saatlerinde çocuklarımla bahçede otururken yol kenarında Ceyhan’ın karpuz sattığını gördüm. O sırada ambulans gibi bir araç karpuz satılan yere yanaştı ve arabanın içine bir şey atıp oradan hemen ayrıldı. Benden yaklaşık 500 metre uzakta olduğu için ne olduğunu fark edemedim. Daha sonra gittiğimde Ceyhan’ın orada olmadığını gördüm. O günden beri aramadığımız yer kalmadı. Tek isteğim çocuğumun bulunması” şeklinde konuştu. NULL