Skip to main content

Yetimler bizim baş tacımızdır

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Belediyesi, Dünya Yetimler Günü dolayısıyla gelenek haline getirdiği iftar programının bu yıl üçüncüsünü düzenledi.

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın aldığı kararla ramazan ayının 15. gününün Dünya Yetimler Günü olarak kabul edilmesi münasebetiyle Muş Belediyesi, çocuk evlerinde ve koruyucu ailelerin yanında yaklaşık 300 çocuğa iftar yemeği vererek unutulmadıklarını hatırlattı.

Öğretmenevinde düzenlenen iftar yemeğine Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü (MŞÜ) Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Vali Yardımcıları, kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları, kamu kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, işadamları ve vatandaşlar katıldı.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen iftar programda Başkan Asya, misafirlerini tek tek ağırladı. Kuran-i Kerim tilavetiyle başlayan programda Muş Belediyesinin tanıtım filmi gösterime sunuldu.

Daha sonra bir konuşma yapan Başkan Asya, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfının (İHH) önerisiyle İslam İşbirliği Teşkilatının aldığı kararla 2014 yılından beri Ramazan ayının 15. günü Dünya Yetimler Günü olarak kutlanmaktadır. Göreve başladığımız yıl uygulanan bu günü kardeşlerimizle beraber geçirdik. Allaha şükürler olsun ki üçüncü yılımızda da bu geleneğimizi sürdürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesile ile bugünkü iftar soframıza teşriflerinizden dolayı şükranlarımı sunarım dedi.

Yetimler bizim baş tacımızdır diyen Başkan Asya konuşmasını şu şekilde sürdürdü: Çünkü bizler yetim bir peygamberin ümmeti olmaktan hep şeref duyduk. Onun buyurduğu şekilde sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz. Bugün bir Belediye Başkanı olmanın yanı sıra bir insan olarak, özellikle bir Müslüman olarak sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak ve sizlerle beraber olmak bizim boynumuzun borcudur. Sizler Allahın emanetisiniz. Bu emanete sahip çıkmak da bizim görevimizdir. Sadece bir gün hatırlanmadığınızı ve kimsesiz olmadığınızı belirtmek istiyorum. Siz isteyin biz size abi olalım, siz isteyin biz size kardeş olalım, siz isteyin biz size yoldaş olalım. Yeter ki mutlu olun. Sizler için her şeyi yapmaya hazırız. Yetim bir peygamberin ümmeti olarak, dinimizin yetime ayrı bir önem vermesi hasebiyle bu kardeşlerimizin anne-baba eksikliğini hissetmeden büyümelerini sağlamak için gayret göstererek, onları şefkat ve merhametten mahrum bırakmamaya toplum olarak dikkat etmeliyiz. Çeşitli sebeplerle yetim kalan kardeşlerimizi sahiplenerek geleceklerine ışık tutmalıyız. Özellikle içinde bulunduğumuz manevi iklimin verdiği hoşgörü ile yetimlere gereken önemi vermeliyiz. Öyle ki yetim başı okşamanın, onları biraz da olsa tebessüm ettirmenin sevabının büyük olduğu bir inancın mensuplarıyız. Bu vesileyle dünyanın tüm çocuklarının anne ve babaları ile büyüyebilecekleri bir yer olmasını Yüce Allahtan niyaz eder, yetim yavrularımızın sağlıklı, başarılı, mutlu ve huzurlu bir hayata kavuşmalarını temenni ederim. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Dünya Yetimler Günü iftar programına katılarak bizleri onurlandırdığınız için sizlere de teşekkür ederim.

Yapılan konuşmanın ardından iftar programı sona erdi. Başkan Asya, katılımcıları uğurlarken, çocuklarla da yakından ilgilendi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri