Yeşil kart işlemlerinin eskiden 2 ay gibi bir sürede yapılabildiğini belirten Yataklı Tedavi Hizmetleri Şube Müdürü Nizamettin Büyüközer bundan böyle 3 gün gibi kısa bir süre içerisinde işlemlerin sonuçlandırabileceğini belirtti.

Yeşil kart işlemlerinin eskisi gibi aylarca sürmeyeceğini ve en kısa süre içerisinde sonuçlandırılacağı belirtildi. 81 il içerisinde en kısa sürede yeşil kart işlemlerinin sonuçlandırıldığı ilin Muş ili olduğunu belirten Büyüközer, “Geçmişte yeşil kart işlemlerinin sonuçlandırılmasının yaklaşık 2 ay gibi bir süreyi aldığı gözlenmekle beraber günümüzde bu sürenin takriben 3 güne indirildiği görülmektedir” dedi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yeşil Kart ve Tek Adımda Hizmet bürolarından sorumlu Yataklı Tedavi Hizmetleri Şube Müdürü Nizamettin Büyüközer öncelikle bu durumun başarı olarak nitelendirilmemesi bunun görev ve sorumluluğun gereği olarak görülmesi gerekmektedir, diyerek hedeflere ulaşma konusunda hiçbir zaman tek kişinin yeterli olamayacağı başarıya ulaşmanın tek yolunun ekip işi olduğunu vurguladı.

Bu konuda çaba sarf ettikleri süreçte yeşil kart ve tek adımda hizmet bürolarında görevli personeller ile tapu sicil müdürlüğünün özverili bir şekilde ve gerektiğinde mesai saatleri dışında da çalışmalarının etkili olduğunu dile getiren Büyüközer, ayrıca sonuç alma süresinin asgariye indirilmesi konusunda fevkalade hassas olan başta Sayın Valimiz olmak üzere Vali Yardımcımız Sayın Mustafa Karaca ve İl Sağlık Müdürü Dr. Kenan Akpolat’ın gerek personel ve gerekse diğer ihtiyaçlar konusunda vermiş oldukları tam destek önemli ölçüde faydalı olmuştur” dedi.

Bu düzenin devam ettirilmesi konusunda kararlı olduklarının altını çizen Büyüközer, “Ayrıca düzenin devam ettirilmesi açısından vatandaşlara da önemli ölçüde görev düştüğüne işaret ederek yeşil kart geçerlilik süresi sona ermeden kısa bir süre önce müracaatta bulunmalarının hem kendi mağduriyetlerinin ortadan kaldırılmasına hem de çalışanların iş yoğunluğunun azaltılmasına vesile olacağını belirtti.

 Muş`un Sesi Gazetesi