2018-2019 eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Vali Aziz Yıldırım: 2018-2019 eğitim öğretim yılı, çocuklarımızın pozitif bilimleri kavramasının yanı sıra, milli ve manevi değerlerini öğrenme anlamında da iyi bir fırsat olarak görülmelidir dedi.

Vali Aziz Yıldırım, yeni eğitim ve öğretim yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Vali Yıldırım mesajında, Sevgili Hemşehrilerim, Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim-öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Araştırıp sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve bilimsel gelişmeleri takip edebilen nesiller yetiştirmek için yeni bir heyecanla değerlendirilmesi gereken 2018-2019 eğitim öğretim yılı, çocuklarımızın pozitif bilimleri kavramasının yanı sıra, milli ve manevi değerlerini öğrenme anlamında da iyi bir fırsat olarak görülmelidir dedi.

Yıldırım mesajını şu şekilde sürdürdü: Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi öğrenci, öğretmen ve velilerimiz arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim ve işbirliği ile bu eğitim öğretim yılının da verimli ve başarılı geçirmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının yeni eğitim-öğretim yılını kutluyor, 2018-2019 eğitim öğretim yılının Muşa ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.

 

Fırat Demir – Haber49 Gazetesi